12 ciekawostek statystycznych przed finałem Ligi Mistrzów

Wszyscy czekamy na 20:45 i pierwszy gwizdek sędziego, ale warto sięgnąć jeszcze po garść statystyk, które po rozpoczęciu spotkania pewnie i tak stracą jakiekolwiek znaczenie.

Real Madryt zachował czyste konto w 6 z 7 ostatnich meczów w Lidze Mistrzów.

Real Madryt był niepokonany w 12 z 13 ostatnich meczów w Lidze Mistrzów.

Atletico było niepokonane w 11 z 12 ostatnich meczów przeciwko Realowi Madryt.

Nie licząc Jana Oblaka, Gabi był najczęściej grającym piłkarzem Diego Simeone (Liga Mistrzów). Pomocnik rozegrał na boisku 1049 minut.

Ronaldo zdobył w tej edycji Ligi Mistrzów 16 bramek, czyli tyle, ile cały zespół Atletico.

Ronaldo był najczęściej oddającym strzały zawodnikiem w tej edycji LM. Co ciekawe, drugi w tej klasyfikacji był Robert Lewandowski, który oddał 42 strzały mniej.

Statystyczne porównanie Griezmanna i Cristiano Ronaldo

staty3

Dzisiejszy mecz zobaczy ponad 80 tysięcy widzów.

Real w finale europejskich pucharów zagra po raz 14. Aż 10 razy udało im się wychodzić z tych meczów zwycięsko.

Drugim zespołem pod kątem występów w finałach jest AC Milan (10), na którego obiekcie zostanie rozegrany dzisiejszy mecz.

CR7 może dziś zostać pierwszy piłkarzem, który zdobył gole w trzech finałach Ligi Mistrzów.

W 24 meczach przeciwko Atletico, Cristiano zdobył w nich 15 trafień. Aż 8 z nich padało w pierwszych 25 minutach meczu.