Argentyna zremisowała z Meksykiem

Na AT&T Stadium w Teksasie Argentyna zmierzyła się towarzysko z Meksykiem. Widzowie zobaczyli niezłe widowisko i cztery gole.

Pierwszą bramkę w 19. minucie z rzutu karnego po faulu Nicolasa Otamendiego na Raul Jimenezie zdobył nowy nabytek Bayeru Leverkusen – Javier Hernández. Na następne gole trzeba było czekać do drugiej części gry. W 70. minucie spotkania wynik na 2:0 po akcji Miguela Layúna podwyższył gracz Porto – Héctor Herrera. Kiedy wydawało się, że to „El Tri” są bliżej zwycięstwa, w końcówce przebudziła się Argentyna. Na sześć minut przed końcem spotkania błąd golkipera Meksyku wykorzystał Ezequiel Lavezzi, który wyłożył piłkę do Sergio Agüero, a ten nie miał problemów, by umieścić ją w siatce. W 88. minucie błysnął Leo Messi, który fenomenalnie wykończył podanie Sergio Agüero i ustalił wynik meczu na 2:2.

Był tu drugi mecz reprezentacji Meksyku pod wodzą Ricardo Ferrettiego. W premierowym spotkaniu „El Tri” zanotowali wpadkę remisując 3:3 z Trynidadem i Tobago.

Argentyna – Meksyk 2:2 (0:1)
0:1 Javier Hernández 19′
0:2 Héctor Herrera 70′