Brazylia: Ronaldinho zadebiutował w nowych barwach

O nowym klubie Ronaldinho pisaliśmy tutaj. 35-letni Brazylijczyk minionej nocy po raz pierewszy zagrał w barwach Fluminense w meczu 16. kolejki brazylisjkiej Serie A przeciwko Grêmio. Był to udany debiut w wykonaniu Mistrza Świata z 2002 roku – Flu zwyciężyło 1:0, a architektem zwycięskiego gola był właśnie 97-krotny reprezentant Brazylii.

Przełomowa dla losów rywalizacji była sytuacja z 77. minuty – „Dinho” zagrał długą piłkę na głowę Wellingtona Paulisty, który doskonale obsłużył wychodzego na pozycję Marcosa Júniora. 22-letni napastnik gospodarzy ograł bramkarza i zdobył jedynego gola meczu.

W 73. minucie gry zdobywca Copa America z 1999 roku ukarany został żółtą kartką za zbyt agresywną grę przy odbiorze piłki (pewnie znalazłby się sędzia, który wyrzuciłby byłego gwiazdora Canarinhos z boiska).

Po 16 kolejkach brazylijskiej Serie A, klub Ronaldinho zajmuje 3. miejsce w tabeli, ze stratą 5 punktów do liderującego Atlético Mineiro (drugie w tabeli jest Corinthians).