„Chcę być pierwszym afrykańskim trenerem z sukcesami” – Romelu Lukaku już zdradza plany na przyszłość

Romelu Lukaku (fot. talksport)

Mając zaledwie 25 lat na karku, piłkarze przeważnie planują jeszcze swój największy transfer w karierze. Do zupełnie innego grona należy Romelu Lukaku. Belg jakiś czas temu przybliżył termin zakończenia kariery reprezentacyjnej. W ostatnim wywiadzie, zawodnik Manchesteru United zdradził, co będzie robił po zawieszeniu butów na kołku. 

Obecny sezon jest dla Romelu Lukaku jednym z najgorszych w karierze. Belgijski napastnik nie potrafi odnaleźć swojej strzeleckiej formy, przez co jest bardzo często krytykowany w mediach. Cierpliwość do napastnika traci również Jose Mourinho. Trener „Czerwonych Diabłów” posadził na ławce Romelu w meczach z m.in. Evertonem, Manchesterem City czy Arsenalem. Lukaku musiał zadowolić się występami w drugiej połowie.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Słabsza forma Belga nie przeszkadza mu jednak w dyskutowaniu na tematy pozaboiskowe. W połowie sierpnia piłkarz United stwierdził, że planuje zakończyć reprezentacyjną karierę w 2020 roku. W tym okresie zostaną bowiem rozegrane mistrzostwa europy.

W ostatnim wywiadzie dla „Otro”, Romelu Lukaku poszedł o krok dalej. Zawodnik przedstawił swoje plany na przyszłość, w momencie, kiedy zakończy piłkarską karierę – Mówiąc szczerze, chcę zostać pierwszym afrykańskim trenerem, który osiągnie sukcesy. W Belgii nadal jestem Afrykaninem. Chcę również otworzyć drzwi swoim ludziom. 

Słowa wypowiedziane nie bez przyczyny

Skąd takie wystąpienie i podkreślenie pochodzenia piłkarza? Podczas występów na mistrzostwach świata, Romelu Lukaku był nazywany belgijskim napastnikiem. Kiedy jednak piłkarz notował słabsze występy, określano go napastnikiem Belgii kongijskiego pochodzenia. Zawodnik „Czerwonych Diabłów odniósł się do tych słów – Jeśli nie lubisz mojej gry, rozumiem. Trzeba jednak pamiętać, że urodziłem się tutaj. Dorastałem w Antwerp, Liege i Brukseli. Jestem Belgiem, wszyscy jesteśmy Belgami. Te czynniki sprawiają, że ten kraj jest wyjątkowy, mam rację? 

Lukaku nie pozostaje nic innego, jak udowodnić swoje umiejętności piłkarskie. Niewykluczone, że Belg wróci do pierwszego składu United już na sobotnie starcie z Fulham. Po spotkaniu z londyńską ekipą, Manchester rozegra mecz w LM, a następnie arcyważną rywalizację z Liverpoolem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy