Copa Libertadores: Tytuł dla River Plate!

W rewanżowym meczu finałowym Copa Libertadores 2015 argentyńskie River Plate zwyciężyło na El Monumental meksykański Club Tigres de la UANL 3:0. Jest to trzeci triumf „Milionerów” z Buenos Aires w historii tych rozgrywek.

Mecz dobrze rozpoczęli Meksykanie, ale to River Plate schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Cudowną akcję tuż przed przerwą rozegrał Leonel Vangioni, który założył siatkę Jürgenowi Dammowi i kapitalnie zagrał do Lucas Alario, który ładnym strzałem głową pokonał Nahuela Guzmana.

Po przerwie Jürgen Damm robił wszystko, żeby zmazać plamę z 45. minuty, ale ponownie cios zadali Los Millonarios. W 75. minucie Javier Aquino faulował w polu karnym Carlosa Sáncheza, a sam poszkodowany pewnym strzałem z 11 metrów podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.

Cztery minuty później było już po meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego rezerwowego Leonardo Pisculichiego na bramkę strzałem głową zamienił Ramiro Funes Mori.

Wcześniej zespołu z Buenos Aires triumfował w rozgrywkach w roku 1986 i 1996 roku. Jest to czwarty kolejny tytuł River Plate w ostatnich 18 miesiącach – Mistrzostwo Argentyny (2014), Copa Sudamericana (2014) i Recopa Sudamericana (2015).

Zespół Marcelo Gallardo szybko się odrodził – od spadku do drugiej ligi (26 czerwca 2011) do wywalczenia miana najlepszej drużyny Ameryki potrzebował zaledwie 1482 dni!