Gram grubo #171: Nowy szeryf w Tyraspolu

gramgrubo

Wczorajszy dzień zakończyliśmy z profitem. Sporting rozgromił FCSB aż 5:1 i zgodnie z moimi oczekiwaniami, chciał od początku udowodnić swoją wyższość nad rumuńskim zespołem. Portugalczycy napierali od pierwszych minut, a na umieszczenie piłki w siatce potrzebowali trzynaście minut. Siedem minut później zadrżeliśmy, bowiem gospodarze wyrównali, co i tak dawało awans Sportingu. Istniało więc ryzyko, że goście skupią się na defensywie. Jednak kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy zaczęli maraton strzelecki, przekreślając marzenia Rumunów o Champions League. Dzisiaj pora na ostateczne rozstrzygnięcia w kwalifikacjach Ligi Europy.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Mimo wielu spotkań bohaterem dzisiejszego odcinka będzie warszawska Legia, czyli ostatni przedstawiciel LOTTO Ekstraklasy w Europie. I powiem to od razu. Mistrz Polski po prostu musi ten mecz wygrać. W pierwszym spotkaniu Sheriff tylko raz posłał piłkę w światło bramki i to wystarczyło, by wywieźć z Warszawy korzystny wynik 1:1. Teraz przed „Wojskowymi” najważniejszy mecz w sezonie. Awans do Ligi Europy wiąże się z dużym zastrzykiem gotówki, do którego Legia zdążyła się przecież przyzwyczaić. Warto wspomnieć, że w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Sheriff w pierwszym meczu również zremisował w Azerbejdżanie po to, by dać się ograć przed własną publicznością 1:2. Dzisiaj mamy nadzieję na powtórkę.

+ do 400 zł bonusu!

Trudno argumentować zwycięstwo ekipy, której, przynajmniej na papierze, nie będzie tak łatwo w Tyraspolu. Jednak wszyscy, włącznie z prezesem Bońkiem, są przekonani o awansie mistrza Polski. Jacek Magiera w ostatnim spotkaniu ligowym dał odpocząć niektórym piłkarzom z podstawowej jedenastki, dlatego dzisiaj pełni sił powinni walczyć od pierwszych minut o korzystny wynik. Legia, by awansować, musi wygrać lub zremisować wyżej niż 1:1. I choć kibicem Legii nie jestem, wierzę, że piłkarze dzisiaj zrobi wszystko, by nie wracać do Polski z hańbą i wstydem wypisanymi na czole, a ja nie będę śmiał się z mojej łatwowierności. A śmiać się potrafię długo. Legio, zrób swoje i nie pozwól, by jutro najczęstszym hasłem w sportowych mediach był dobrze znany eurowpierdol…