Gram grubo #191: Szybka randka rzymian w Weronie

gramgrubo

Niespodzianka wisiała w powietrzu. Mimo że to Waasland-Beveren bardziej zasługiwało na trzy punkty, te wyjechały wraz z mistrzem kraju. Gospodarze odważnie zaczęli to spotkanie, czego efektem była bramka na 1:0 z siódmej minuty. Niestety Anderlecht wygrał za sprawą przebłysku Stanciu, który w zaledwie sześć minut potrafił odwrócić wynik spotkania, najpierw za sprawą bramki, a potem asysty. Szkoda tym bardziej, że to gospodarze kontrolowali przebieg drugiej połowy i przeważali na boisku. Jednak takie piękno futbolu!

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

Dzisiaj walczymy z czasem, bo już za kilka chwil spotkanie, na którym zamierzamy oskubać buka. O 15:00 Verona na własnym stadionie podejmie Lazio. Gospodarze fatalnie weszli w sezon i po pięciu kolejkach z dwoma punktami zajmują dopiero osiemnastą pozycję. Drużyna ze stolicy Włoch wręcz przeciwnie. Mimo że nie jest w ścisłej czołówce (konkretnie siódma lokata), może być zadowolona przede wszystkim ze swoich poczynań na boisku. Zaczęła przeciętnie od remisu z beniaminkiem, jednak potem trzykrotnie zwyciężyła, w tym aż 4:1 z powracającym do łask Milanem. W ostatniej kolejce odbiła się jednak od neapolitańskiej ściany i przegrała z liderem Serie A 1:4. Karma wraca, można było słyszeć w Mediolanie po ostatniej kolejce.

Czas nas nagli, więc przechodzimy od razu do typu. Lazio w starciu z nie najlepszą defensywą i chyba jeszcze gorszym atakiem powinna bez problemu zdobyć trzy punkty. Podeprzemy się jednak overem 2,5 gola, który w lidze włoskiej coraz częściej ma miejsce. Pięć ostatnich meczów Lazio kończyło się takim overem. Na cztery ostatnie wizyty rzymian na Stadio Marc’Antonio Bentegodi kibice trzykrotnie oglądali co najmniej trzy bramki. Dzisiaj liczymy na powtórkę i wygraną przyjezdnych.