Gram grubo #210: Podbić Tilburg? Ajax!

gramgrubo

Wczoraj Viktoria ponownie udowodniła swą wartość. Od pierwszej minuty kontrolowała przebieg gry i już do przerwy prowadziła 2:0. Mogliśmy więc ze spokojem czekać na końcowy gwizdek i przygotować się do zmiany klimatu na śródziemnomorski. W Portugalii gorąca nie brakowało, zwłaszcza na boisku. Tam gospodarze wzięli się za prowadzenie gry i to właśnie oni byli bliżej zdobycia bramki. O niesprawiedliwości futbolu można byłoby pisać tomy książek, ale najlepszym przykładem stał się wczorajszy mecz. Sporting potrafił tylko raz strzelić w światło bramki i ten strzał okazał się zabójczy dla Rio Ave. W 89. minucie Dost zapewnił zwycięstwo stołecznej drużynie. Pewnym krokiem wkraczamy jednak w sobotni rytm, bo dzisiaj spotkań nie brakuje.

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK<

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK<

O 20:45 Willem II podejmie na własnym stadionie Ajax. W praktyce zmierzy się ze sobą piętnasta z drugą drużyną Eredivisie. Faworyt może być więc tylko jeden, zwłaszcza w lidze o takiej charakterystyce, co liga holenderska. Rożnica poziomów pomiędzy czołówką a outsiderami jest ogromna. I mimo że holenderskie zespoły w tym sezonie nie zachwycają, co potwierdziły europejskie puchary, to wydaje się, że Ajax właśnie się rozpędza. Cztery ostatnie spotkania – komplet zwycięstw i aż 16 strzelonych bramek (w każdym równo po cztery). W tym bardzo ważne zwycięstwo z Feyenoordem (4:1). Dzisiaj może być podobnie i być może prawo serii będzie tak dobitne, że Ajax ponownie strzeli cztery gole. Zagramy zwycięstwo gości z handicapem 1:0. Kusiła nas wyższa linia, ale nie chcieliśmy, by ewentualna bramka gospodarzy pokrzyżowała nasze plany. Choć o tę będzie trudno, bowiem w składzie Willem II zabraknie najlepszego strzelca drużyny – Frana Sola, który tak naprawdę zapewniał do tej pory punkty drużynie z Tilburga. Na jej pięć ostatnich bramek Hiszpan strzelał trzykrotnie. Dziś nie widzimy innej opcji niż wysokie zwycięstwo gości.

Willem II – Ajax | Ajax wygra co najmniej dwiema bramkami, 1,74

+ do 400 zł

Dołożymy do tego Barcelonę, która dzisiaj zagra na wyjeździe z Athletic Bilbao. I co tu dużo pisać. „Duma Katalonii” jest liderem La Liga, a baskijski klub zawodzi. Na dziesięć ostatnich meczów wygrał tylko raz i to z będącą w podobnej, choć nieco lepszej sytuacji, Sevillą. I choć są stadiony, na których Katalończycy nie czują się zbyt pewnie i gubią punkty, to Estadio San Mamés do takich nie należy. Kraj Basków nie jest najłatwiejszym terenem do zdobycia, jednak trzy ostatnie wizyty w ramach ligi hiszpańskiej kończyły się dla Barcelony trzema punktami. Dzisiaj mamy nadzieję na powtórkę i wykorzystanie słabszego okresu gospodarzy.