Hazard i Courtois opuszczą Londyn? Chelsea w ogromnych tarapatach

Eden Haazard i Thibaut Courtois opuszczą Chelsea?

„The Blues” już niebawem mogą borykać się z ogromnymi problemami. Belgijski duet, czyli Eden Hazard oraz Thibaut Courtois nie ma zamiaru podpisywać nowych kontraktów, co może oznaczać spore komplikację w niedalekiej przyszłości dla ekipy Antonio Conte.

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Agenci Edena Hazarda oraz Thibaut Courtois od lata rozmawiają z klubem ze Stamford Bridge na temat nowych umów swoich klientów, ale jak do tej pory rozmowy utknęły w martwym punkcie.

Według doniesień Matta Hughesa z The Times, tylko w jednym przypadku kością niezgody są zarobki. Mowa tutaj o bramkarzu, który otrzymuje tygodniówkę na poziomie 100 tysięcy funtów. 25-latek chce jednak zarabiać dwukrotnie więcej, czyli podobną sumę jaką zgarnia co tydzień w Manchesterze United David De Gea. Sytuacja Courtois jest o tyle bardziej skomplikowana, że jego dotychczasowe zobowiązanie z klubem upływa wraz z końcem kolejnego sezonu. Jeśli „The Blues” nie dogadają się ze swoim piłkarzem w sprawie nowej umowy do końca obecnej kampanii, niewykluczone jest, że latem Thibaut odejdzie ze stolicy Anglii. Naturalnym kierunkiem dla Courtois powinien być Real Madryt, od kilku lat wabiący belgijskiego bramkarza. Partnerka zawodnika na stale mieszka w Hiszpanii wraz z dziećmi, co może mieć także spore znaczenia przy podejmowaniu decyzji.

Chcesz więcej?
Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej o angielskiej piłce

Jak wygląda sytuacja Hazarda? Wydaję się, że nieco inaczej, bowiem problemem nie są zarobki ani rozbrat z rodziną. Jeśli skrzydłowy podpisałby kontrakt, zostałby najlepiej opłacanym zawodnikiem w Premier League, inkasując tygodniowo 300 tysięcy funtów. Belg jednak wydaję się szukać nowych wrażeń, a tutaj z pomocą także przychodzą „Królewscy”. Hazard wielokrotnie w wywiadach powtarzał, że marzy o grze pod batutą Zinedine’a Zidane’a, nawet jeśli Francuz w stolicy Hiszpanii przezywa obecnie gorsze chwile. Jedynym ratunkiem dla Chelsea w tej sytuacji może być ogromny kryzys mistrza La Liga, co doprowadziłoby do zwolnienia francuskiego menedżera.

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400

Komentarze

komentarzy