Lewandowski krytykuje Guardiolę

lewy

Robert Lewandowski w rozmowie z dziennikarzem „Bilda” krytycznie odniósł się do treningów Bayernu za kadencji Papa Guardioli. Równocześnie stwierdził, że obecnie wszystko odbywa się w sposób optymalny. Polski napastnik tym samym jasno dał do zrozumienia, że bardzo ceni Carlo Ancelottiego.

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o pracy Guardioli w Bayernie. Zwykle bywa tak, że po odejściu trenera piłkarzom otwiera się buzia i zaczynają mówić, co nie pasowało im poprzednio. Niedawno w bardzo nieprzychylnych słowach o katalońskim szkoleniowcu wypowiadał się m.in Franck Ribery.

Tym razem przyszła kolej na Roberta Lewandowskiego, chociaż ten odniósł się do sprawy czysto sportowej, czyli treningów. Więc nie było to nic osobistego. Polski napastnik uważa, że treningi od czasu, gdy drużynę objął włoski szkoleniowiec, są dużo lepsze i przede wszystkim bardziej optymalne. Lewandowski uważa, że dzięki temu Bayern gra lepiej pod względem taktycznym i fizycznym,

Bardzo ważną sprawą dla Polaka jest też to, aby nie powtórzyć błędów z poprzednich lat i być przygotowanym dobrze fizycznie w kulminacyjnym momencie sezonu. Niestety, ale w poprzednich latach Bayern w najważniejszym etapie sezonu popadał w głęboki kryzys. Co prawda na krajowym podwórku to nie przeszkadzało, ale w Lidze Mistrzów było kluczowe. Przypomnijmy, że Bayern pod dowództwem Guardioli trzykrotnie odpadł z hiszpańskimi drużynami w półfinale Champions League.

Tym razem ma być inaczej, nawet pomimo tego, że wielu piłkarzy nie przepracowało okresu przygotowawczego, ponieważ wróciło do klubu prosto z mistrzostw Europy. Lewandowski zaznacza przy tym, że teraz drużyna pracuje bardzo ciężko i na pewno przyniesie to efekt w drugiej części sezonu. Polak jest również pewny, że tym razem nie będzie zadyszki.

Komentarze

komentarzy