Liverpool domyka transfer obrońcy. Moreno pakuje walizki

Moreno ma kolejnego konkurenta o miejsce w składzie (Zdjęcie: Metro.co.uk)

Andrew Robertson do końca przyszłego tygodnia zostanie oficjalnie nowym zawodnikiem The Reds. Ekipa Juergena Kloppa zapłaci za 23-letniego Szkota około 8 milionów funtów. Transfer nowego lewego defensora jest jednoznaczny z odejściem Alberto Moreno, którym interesuje się wiele europejskich zespołów.

Robertson poprzedni sezon spędził w Hull, gdzie grywał głównie jako lewy obrońca, choć zdarzały się również spotkania, kiedy to Szkot odgrywał rolę wahadłowego. Zarówno pod wodzą Phelana, jak i Silvy, Robertson był wyróżniająca się postacią Hull i jednym z niewielu zawodników, którzy zasłużyli na pozostanie w Premier League.

Na przestrzeni całego sezonu Robertson imponował przede wszystkim inklinacjami do gry ofensywnej, dobrym dośrodkowaniem oraz niezłą skutecznością w bezpośrednich starciach z rywalami. Szkotowi wciąż daleko jednak do ideału. Musi pracować nad koncentracją w grze defensywnej oraz skutecznym kryciem. Stosunkowo niski wzrost Robertsona nie pomaga mu również w pojedynkach główkowych, które bardzo często przegrywa. Klopp widzi jednak w Szkocie dobry materiał do oszlifowania, który przyszły sezon spędzi na walce o miejsce w składzie z Jamesem Milnerem.

Transfer Robertsona tylko potwierdza brak zaufania Kloppa w stosunku do Alberto Moreno. Hiszpan ma za sobą dwa słabe sezony, podczas których wielokrotnie potwierdził, że ma on niewiele wspólnego ze skuteczną grą w destrukcji. O słabej formie Moreno najlepiej świadczy fakt, że ze składu wygryzł go prawonożny pomocnik, który dopiero po trzydziestce zadebiutował na lewej stronie defensywy.

Zainteresowanie Moreno zgłaszały już Sevilla oraz Napoli. Włoski zespół złożył już nawet ofertę wynoszącą 12 milionów euro, jednak Liverpool oczekuje kwoty zbliżonej do 15 milionów. Pomimo niepewnej przyszłości, Hiszpan poleciał z zespołem na tournee do Azji. Trudno jednak się spodziewać, by podczas Premier League Asia Trophy był on w stanie przekonać Kloppa, by ten dał mu kolejną szansę.

Andrew Robertson będzie trzecim letnim transferem Liverpoolu tego lata. Wcześniej na Anfield trafili Dominic Solanke oraz Mohamed Salah. W najbliższej przyszłości The Reds pragną również wznowić negocjację z Southampton dotyczące ewentualnej kwoty za Van Dijka.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy