Typowa zagrywka ze strony Mourinho

Mourinho
Jose Mourinho

Zaskakujące, a czasem nawet kontrowersyjne wypowiedzi Jose Mourinho to już codzienność. Wielu kibiców angielskiej piłki jest już przyzwyczajonych do często budzących spore zamieszanie wywiadów Portugalczyka. Tym razem trener „Czerwonych Diabłów” wypowiedział się o swoich poprzednikach. 

Mourinho w ostatnim czasie wzbudził spore zamieszanie wśród kibiców Chelsea. Były podopieczny „The Blues” przyznał, że to jego zespół z sezonu 2014/2015 grał najbardziej ofensywny futbol. Portugalczyk porównał swoją drużynę z mistrzem sezonu 2015/2016, czyli Leicester, oraz zeszłorocznym triumfatorem, czyli Chelsea z Antonio Conte. Słowa Mourinho rozpętały gorącą dyskusję w internecie. Niektórzy zgodzili się z trenerem „Czerwonych Diabłów”, inni natomiast stwierdzili, że Portugalczyk chce zwyczajnie znowu podburzyć kibiców „The Blues”.

Tym razem Mourinho zostawił już swojego byłego pracodawcę i wypowiedział się na temat Davida Moyesa oraz Louisa van Gaala. Portugalczyk bardzo krytycznie skomentował pracę tych dwóch szkoleniowców na Old Trafford, twierdząc, że w tym czasie klub w ogóle się nie rozwijał.

Inne kluby rozwijały się, natomiast w Manchesterze nie było ewolucji. Można powiedzieć, że zatrzymaliśmy się w czasie, porównując z rozwojem innych zespołów. To był bezbarwny okres dla klubu, bez ewolucji w ważnych dziedzinach. Pod presją byli piłkarze, trenerzy, zarząd, a nawet właściciele […]. Teraz mamy lepsze warunki pracy, lepszy sztab medyczny, poprawił się również dział analizy oraz scoutingu. Lepiej pracuje również dział mediów. Co najważniejsze, zrobiliśmy to bez większych zmian na tych stanowiskach.

Sympatycy United zostali podzieleni na dwie frakcje. Większość zgadza się ze słowami trenera, podkreślając, że w zeszłym sezonie zwyciężył w Lidze Europy oraz Pucharze Ligi. Jest jednak grupa kibiców, której nie za bardzo podoba się takie zwalanie winy na innych.

Taka wypowiedź ze strony „The Special One” nie jest niczym nowym. Jose bardzo często próbuje zbudować sobie grunt pod nogami, wytykając błędy innym osobom oraz ukazując, ile zmian potrzebuje klub, by zacząć wygrywać. Podobna sytuacja miała miejsce podczas powrotu Portugalczyka na Stamford Bridge. W pierwszym sezonie Mourinho przyznał, że Chelsea nie jest w stanie walczyć o mistrzostwo, ponieważ zespół potrzebuje ogromnych zmian, które zaprocentują w przyszłości. Jak wiadomo, kibice „The Blues” na triumf w Premier League nie musieli długo czekać.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

 

Komentarze

komentarzy