N’Zonzi otwiera sobie drogę do nowego klubu?

Steven N’Zonzi

W ostatnim czasie możemy zaobserwować coraz prężniejszy ruch piłkarzy, którzy jasno komunikują, że chcą opuścić swój obecny klub. Do tego grona dołącza również Steven N’Zonzi. Zawodnik Sevilli podczas trwającego okna chce opuścić Hiszpanię. 

Temat transferu francuskiego piłkarza kongijskiego pochodzenia rozpoczął się jakiś czas temu. Media już od dwóch miesięcy łączą defensywnego pomocnika z przenosinami do innego klubu. Wśród kandydatów na pozyskanie N’Zonziego najczęściej wymienia się Juventus.

„Stara Dama” cały czas poszukuje wzmocnienia do środka pola. Tego lata kilka wielkich nazwisk było przymierzanych do turyńskiego zespołu. Blaise Matuidi oraz Nemanja Matić to piłkarze, którzy znajdowali się w kręgu zainteresowań „Juve”. Jak na razie, „Stara Dama” nie może dogadać się z paryskim zespołem w sprawie francuskiego zawodnika, za to temat transferu Serba jest zamknięty, ponieważ były piłkarz „The Blues” zasilił Manchester United.

W ostatnim czasie zawodnik Liverpoolu – Emre Can – jest opcją numer jeden dla „Starej Damy”. Według doniesień mediów, włoski klub jest już w zaawansowanych rozmowach z „The Reds”. Na przeszkodzie transakcji może stanąć jednak trener angielskiego zespołu. Juergen Klopp zakomunikował jednak w ostatnim czasie, że reprezentant Niemiec zostanie w jego drużynie.  Dlatego transfer Stevena N’Zonziego dla Juventusu może wydawać się najrozsądniejszy.

Do całej transakcji może przekonywać fakt, że przedstawiciele zawodnika w rozmowie z Estadio Deportivo przedstawili jasne stanowisko piłkarza Sevilli.

Steven chce odejść z klubu, to jest prawdziwa informacja. Prezydent oraz trener wiedzą, jaka jest sytuacja. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie pozwolą mu odejść.

Problemem w przeprowadzeniu transakcji może być kwota odstępnego. N’Zonzi ma zapisaną w kontrakcie klauzulę, która wynosi dokładnie 40 milionów euro. Juventus nie zamierza płacić takich pieniędzy za defensywnego pomocnika. Dlatego z pomocną dłonią wyszedł sam zawodnik. Steven ma nadzieję, że otwarta deklaracja przekona jego zespół do sprzedaży za niższą kwotę.

Nawet jeśli Sevilla zgodzi się na znaczącą obniżkę, to hiszpański klub zarobi spore pieniądze. N’Zonzi dołączył do zespołu z La Liga w 2015 roku za osiem milionów euro. Dla samego zawodnika transfer do Juventusu lub innego topowego zespołu będzie ogromnym wyzwaniem.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy