Okres świąteczno-noworoczny bez spotkań w Premier League? Coraz bardziej realny scenariusz

Brak spotkań Premier League w okresie świąteczno-noworocznym? FA ma pewien plan
Brak spotkań Premier League w okresie świąteczno-noworocznym? FA ma pewien plan

Spotkania Premier League w okresie świąteczno-noworocznym to już niemal tradycja dla piłkarskiego fana. Angielski związek ma zamiar jednak z tym skończyć i za jakiś czas wprowadzić zimową przerwę w rozgrywkach. W jaki sposób?

Ucierpieć miałby głównie Puchar Anglii, a nie sama liga. FA bada wszelkie możliwości i jednym z pomysłów jest rozgrywanie dalszych rund Pucharu Anglii także w środku tygodnia, a nie wyłącznie w weekendy, tak jak dotychczas. To pozwoliłoby zagospodarować kolejną sobotę i niedzielę na rozegranie ligowej kolejki.

Dodatkowo FA myśli o anulowaniu rewanżowych spotkań w czwartej rundzie pucharu, kiedy w pierwszym spotkaniu padnie remis. Martin Glenn, szef FA, potwierdził, że rozmowy o przerwie w połowie sezonu zostały wznowione, ale każda zmiana będzie musiała poczekać do roku 2022. To wówczas wygasa obecna umowa praw telewizyjnych do Pucharu Anglii, dlatego jakakolwiek zmiana systemu rozgrywek nie wchodzi wcześniej w grę.

Nie zapominajmy, że w 2022 roku odbędzie się mundial w Katarze na przełomie listopada oraz grudnia. Mistrzostwa świata także zasieją niemały popłoch w angielskich rozgrywkach. Działacze FA będą mieć ogromny problem, aby rozplanować kalendarz w czasie trwania turnieju. Tym bardziej jeśli mają w planach zimową przerwę.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy