Podsumowanie 27. kolejki Bundesligi

Za nami 27. kolejka niemieckiej Bundesligi. Czas na podsumowanie wyników oraz naszych bukmacherskich typów.

Werder Brema 0 – 0 1.FSV Mainz 05

Bezbramkowy remis na Weserstadion nie zadowala ani jednym, ani drugich, ale jest sprawiedliwym rezultatem, ponieważ sytuacji podbramkowych w tej konfrontacji było jak na lekarstwo. Nie było to może porywające widowisko, ale kto stawiał razem z nami na pewno jest zadowolony.

Typy:

– x2 (STS) 1,48 ∨

– X (STS) 3,3 ∨

Eintracht Frankfurt 2 – 2 Hannover 96

Gospodarze prowadzili już 2:0, ale ambitnie grający Hannover doprowadził do remisu po bramkach Marcelo i Ya Konana. Ten punkt goście powinni szanować, ale nie poprawia on szczególnie sytuacji klubu z Dolnej Saksonii. Nasze typy były w obu przypadkach bliskie wejścia, ale Eintrachtowi zabrakło ośmiu minut, by utrzymać prowadzenie, a Alexander Meier pięknie zakręcił piłkę z rzutu wolnego, ale trafił tylko w słupek…

Typy:

– 1 (STS) 1,95 —

– Meier STRZELI (STS) 2,1 —

SC Freiburg 1 – 0 1.FC Köln

Piłkarze Freiburga odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i oddalili się od strefy spadkowej o trzy punkty. Jedynego gola zdobył ładnym strzałem głową Mike Frantz.  Jako, że jego trafienie miało miejsce w pierwszej połowie, to oba nasze typy się sprawdziły, zarówno ten asekuracyjny, jak i ryzykowny.

– 1 (STS) 2,5 ∨

– 1-1 (STS) 1,85 ∨

TSG 1899 Hoffenheim 1 – 4 Borussia Mönchengladbach

Sztabowi medycznemu „Wieśniaków” udało się postawić na nogi tylko część z kontuzjowanych piłkarzy. Jednak nie poradzili sobie oni z szybko grającą młodzieżą z Borussia – Park. Dla gości strzelali tradycyjnie Herrmann (2) oraz Raffael i Kruse. My możemy tylko żałować, że nie zaproponowaliśmy czystej wygranej Gladbach, ale najważniejsze, że oba typy były trafione i było to już przesądzone po pierwszej części gry.

Typy:

– x2 (STS) 1,44 ∨

– +2,5 bramki (STS) 1,75 ∨

Bayer Leverkusen 4 – 0 Hamburger SV

Zgodnie z przewidywaniami Bayer pokonał HSV na własnym stadionie i nadal jest w grze o trzecie miejsce w lidze. Natomiast goście wypadli fatalnie, a wszystkie gole tracili głównie w wyniku indywidualnych błędów i dużej niefrasobliwości w grze obronnej. Hamburg udowodnił także, iż na wyjazdach właściwie nie strzela, a dzięki temu my zaliczamy kolejny dublet w typowaniu.

Typy:

– Bayer (-1) (STS) 2,02 ∨

– HSV NIE STRZELI (STS) 1,85 ∨

Vfl Wolfsburg 3 – 1 Vfb Stuttgart

Goście długo stawiali twardy opór „Wilkom” i do przerwy był remis. Jednak po zmianie stron zarysowała się zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy strzelili dwie decydujące bramki za sprawą Schürrle i Rodrigueza, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. W Wolfsburgu było bez goli do 27. minuty i dlatego wszedł tylko nasz handicap.

Typy:

– Vfl (-1) (STS) 2,25 ∨

– Gol do 27 minuty (STS) 1,7 —

Borussia Dortmund 0 – 1 Bayern Monachium

Robert Lewandowski po raz kolejny okazał się katem swojej byłej drużyny. Jego celny strzał głową w 36. minucie spotkania dał Bawarczykom trzy punkty, mimo że nie było to ich najlepsze 90 minut w tym sezonie. Zresztą, oba zespoły nie zachwyciły i nie stworzyły widowiska na miarę hitu rundy wiosennej. Myśleliśmy, że Borussia wykorzysta kadrowe osłabienie Bayernu, ale jak widać myliliśmy się.

Typy:

– 1x (STS) 1,6 —

– Gol po 72 minucie (STS) 1,75 —

FC Augsburg 0 – 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Starcie obfitujące w wiele sytuacji podbramkowych, ale zarówno gościom, jak i gospodarzom brakowało precyzji i wiele strzałów było niecelnych. Ten podział punktów nie zmienił położenia obu ekip i nadal zajmują odpowiednio szóste i piąte miejsce. Wynik 0:0 sprawił, że oba nasze typy się sprawdziły.

Typy:

– x2 (STS) 1,5 ∨

– -2,5 (STS) 1,75 ∨

Hertha Berlin 2 – 0 SC Paderborn

Piłkarze ze stolicy dzięki temu zwycięstwu znacząco poprawili swoją sytuację w tabeli i nie są już w bezpośrednim zagrożeniu degradacją. Natomiast goście od ponad miesiąca nie odnieśli zwycięstwa i właśnie osunęli się na przedostatnią pozycję w Bundeslidze. Trzy punkty zostały na Olympiastadion, a Paderborn nie zdobył gola, więc my kończymy tę serię gier z podwójnym trafieniem.