Przyjaźń będzie tylko na trybunach. Piłkarze nie będą odpuszczać

636131039424532096

W jednym z ciekawszych meczów tej kolejki Lechia zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie dwóch przyjacielskich ekip, ale tylko w wydaniu kibicowskim. Na boisku nikt nawet o tym nie pomyśli.

Lechia w ostatniej kolejce została dosyć boleśnie sprowadzona na ziemię. Jej katem była Wisła Kraków, która pokonała u siebie gdańszczan aż 3:0. Tym drugim nie wychodziło w tym spotkaniu nic. Nawet podyktowany rzut karny nie okazał się być żadnym handicapem.

Śląsk od trzech spotkań nie potrafi zaznać smaku zwycięstwa. Terminarz jednak nie sprzyjał, bo jego rywalami był Lech Poznań, Legia Warszawa i Pogoń Szczecin. Mistrzowski zestaw przeciwników.

Atmosfera wokół Śląska Wrocław nie jest jednak najlepsza. Dużo mówi się o słabym stylu, kiepskiej organizacji klubu, a do tego na stadionie we Wrocławiu na meczach świeci pustkami. Na jego szczęście mecz z Lechią rozgrywany jest na wyjeździe, więc oko kamery nie będzie musiało rejestrować tego smutnego obrazka.

Nie ma co się czarować, że zdecydowanym faworytem jest tu Lechia Gdańsk. To ona będzie przeważać w tym spotkaniu, a Śląsk zapewne rozegra swoje z kontry. Analizując jednak dogłębnie styl gości, można stwierdzić jedną zależność. Nie potrafią grać pod presją wyniku. Mecze z Legią, Lechem, Bytowią czy Arką pokazały, że szybko zdobyta bramka przez rywali jest kluczem do pokonania rywala. Może warto pójść w tę stronę?

W drużynie gospodarzy na boisku nie zagrają Mario Maloca i Bartłomiej Pawłowski. Do tego grona dołączył Steven Vitoria, który odczuł dosyć wyraźnie mecz z Wisłą Kraków. W drużynie Śląska Wrocław za czerwoną kartkę pauzuje Goncalves, a z urazem zmaga się Augusto. Do końca niepewny był występ Adama Kokoszki, ale – jak widać – są spore szanse na to, że zobaczymy go w tym spotkaniu.

Lechia powinna rzucić się na rywala i z tego względu typujemy, że zdobędzie bramkę już w pierwszej połowie meczu. Stawiając 100 zł na to zdarzenie w Betsafe, mamy szansę zgarnąć 170 zł. 

Jeśli jeszcze nie masz konta, to możesz założyć je z tego linku. 

Komentarze

komentarzy