Qarabag przyjeżdża do Londynu. Prawdziwe wyzwanie dla Jakuba Rzeźniczaka

Qarabag
Qarabag zaczyna zmagania w LM

Gdyby ktoś jeszcze kilkanaście tygodni temu powiedział, że Rzeźniczak ze swoim nowym klubem będzie miał okazję zagrać na Stamford Bridge, raczej nikt by nie uwierzył. Rzeczywistość bywa jednak często nieprzewidywalna. Polski obrońca wraz z Qarabagiem rozegra dzisiaj mecz w Londynie w ramach pierwszej kolejki rundy grupowej.

Dla Qarabagu jest to debiut na tym poziomie rozgrywek. Klub z Azerbejdżanu dość niespodziewanie pokonał w dwumeczu FC Kopenhaga, tym samym awansując do fazy grupowej. Los dla podopiecznych Gurbana Gurbanova nie był jednak łaskawy. Qarabag trafił do grupy C, w której wylądowali również: Chelsea, Roma oraz Atletico Madryt. Takie rozstawienie spowodowało, że wielu ekspertów od razu stwierdziło, że jest to jedna z najciekawszych grup. Trzy wymienione zespoły mają bić się o awans, natomiast Qarabag ma być „dostarczycielem punktów”.

Klub z Azerbejdżanu już na samym początku ma przed sobą bardzo trudny wyjazd. Przed Jakubem Rzeźniczakiem i spółką mecz na Stamford Bridge przeciwko Chelsea. Londyńczycy wracają do Ligi Mistrzów po roku przerwy spowodowanej kiepską grą w sezonie 2015/2016. Zeszłoroczne rozgrywki były jednak dla piłkarzy Antonio Conte bardzo udane, bowiem „The Blues” zdobyli mistrzostwo Anglii.

Wszyscy piłkarze Chelsea są głodni gry w Lidze Mistrzów, a pierwszy mecz u siebie z Qarabagiem, to idealna okazja, by pokazać całemu piłkarskiemu światu swoją siłę. Londyńczycy w ostatnim czasie wygrali dość istotne spotkania w lidze. „The Blues” pokonali Tottenham na wyjeździe oraz Everton u siebie. Bez wątpienia były to kluczowe zwycięstwa, szczególnie że podopieczni włoskiego trenera w pierwszej kolejce dość niespodziewanie ulegli na własnym stadionie Burnley.

Piłkarze Qarabagu na pewno w ostatnim czasie mają powody do zadowolenia, ponieważ bardzo dobrze rozpoczęli sezon, wygrywając wszystkie trzy spotkania w Premyer Liqa. Dobre wynik w lidze oraz niespodziewany awans w Lidze Mistrzów to czynniki, które na pewno zmotywują zawodników.

Raczej nikt nie daje większych szans ekipie z Azerbejdżanu, mimo jej dobrych wyników. Zdeterminowani piłkarze Chelsea będą chcieli za wszelką cenę pokazać swoją siłę. Trzeba jednak pamiętać, że piłka bywa nieprzewidywalna, co udowodnili chociażby piłkarze Qarabagu w dwumeczu z FC Kopenhaga. Jedno jest pewne – Jakub Rzeźniczak stanie przed piekielnie trudnych zadaniem.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy