UEFA ogłosiła nowe rozgrywki. Poznaliśmy wszystkie szczegóły

UEFA
UEFA

Na zgromadzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Dublinie poznaliśmy więcej szczegółów na temat nowych europejskich rozgrywek. Pierwsze informacje o stworzeniu kolejnego turnieju dochodziły do nas już od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Jak to wszystko ma konkretnie wyglądać?

Nowy format rozgrywek rozpocznie się od sezonu 2021 roku. Pierwotnie będzie obowiązywał przez trzy kolejne lata. Jego nazwa robocza brzmi „UEL2”, co może sugerować, że będzie to niższy poziom rozgrywek Ligi Europy.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Konkludując:

– W fazie grupowej wystąpią 32 zespoły. Format obejmie osiem grup po cztery drużyny. Dalsze rundy to 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał oraz finał – czyli podobnie jak w Champions League. Z każdej grupy przejdzie dalej jedna drużyna. Co zatem z pozostałymi miejscami? Przed 1/8 finału będzie jeszcze jedna dodatkowa faza (przewiduje się ją także w LE). Spotkają się w niej ekipy z drugich miejsc LE2 oraz zespoły z trzecich lokat z LE (w pierwszej LE będą to ekipy z trzecich lokat w fazie grupowej LM).

– Łącznie w całym jednym sezonie zostanie rozegranych łącznie 141 spotkań, w ciągu 15 tygodni, dokładnie tak jak w Lidze Europy. Zwycięzca tych rozgrywek ma zagwarantowany udział w pucharze wyższej kategorii.

– Spotkania będą rozgrywane w czwartki (najprawdopodobniej już o godzinie 16.30). Oznacza to, że terminy meczów LM oraz LE nie ulegną zmianie.

– Wszystkie finały trzech europejskich rozgrywek zostaną rozegrane w  tym samym tygodniu. Mianowicie: środa (LE2), czwartek (LE) oraz sobota (LM).

– Nowy format zagwarantuje, że co najmniej 34 kraje będą reprezentowane na etapach grupowych rozgrywek klubowych UEFA (dziś minimalna gwarantowana liczba to 26).

Szczegółowy podział przychodów i systemy bonusów oraz inne szczegóły, takie jak nazwa, system współczynników i cały „brand”, zostaną dopięte dopiero w 2019 roku.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy