Al Nassr dostało lekcję futbolu od… Celty Vigo [Wideo]

Cristiano Ronaldo

Nie taka liga saudyjska mocna, jak zapowiada Cristiano Ronaldo. Al Nassr z Portugalczykiem w składzie zostało rozjechane przez Celtę Vigo. Hiszpański klub wygrał aż 5:0. 

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Pogrom Celty Vigo

W poniedziałek odbył się towarzyski mecz między Celtą Vigo, a Al Nassr. Krótko po tym jak na światło dziennie wypłynęła informacja, że UEFA rozważa możliwość włączenia klubów z Arabii Saudyjskiej, Al Nassr poniosło bolesną klęskę. Przegrał z Celtą Vigo aż 0:5. Klub z La Liga zajął dopiero 13. miejsce w lidze, a drużyna Cristiano Ronaldo była wicemistrzem swojego kraju.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a Cristiano Ronaldo zmarnował stuprocentową okazję.

Dopiero w drugiej otworzył się worek z bramkami. Po czerwonej kartce Al Amriego Celta Vigo była bezlitosna. Wynik rywalizacji otworzył Gael Alonso, a na 2:0 szybko podwyższył Miguel Rodriguez.

Młody napastnik Celty Vigo popisał się dubletem. W 71. minucie oddał precyzyjny strzał w stronę dalszego słupka.

Rywali dobił Jorgen Strand Larsen. Norweg także popisał się dubletem i ustalił wynik rywalizacji na 5:0.

Ciekawe spostrzeżenia Ronaldo

Cristiano Ronaldo podzielił się także ciekawymi poglądami na temat ligi saudyjskiej.

” Liga saudyjska jest lepsza niż MLS. Jestem w 100% pewien, że nie wrócę do żadnego europejskiego klubu. Otworzyłem drogę do ligi saudyjskiej… a teraz wszyscy zawodnicy przyjeżdżają tutaj.”

„Moja decyzja o dołączeniu do saudyjskich klubów była w 100% kluczowa, aby sprowadzić nowych najlepszych graczy. To fakt. Kiedy dołączyłem do Juventusu, Serie A była martwa, a po moim transferze… odrodziła się. Gdziekolwiek Cristiano nie pójdzie, generuje większe zainteresowanie. Krytykowali mnie za przyjście do ligi saudyjskiej, ale co się teraz stało? Otworzyłem drogę… i teraz wszyscy piłkarze tu przyjeżdżają.”

„W ciągu roku coraz więcej czołowych graczy będzie przyjeżdżać do Arabii Saudyjskiej. Za rok liga saudyjska wyprzedzi ligę turecką i holenderską. Gracze, którzy przybyli, nie są tacy, jak powiedział prezydent Unii Europejskiej. Jota i Ruben Neves to młodzi zawodnicy. Europejski futbol stracił wiele na jakości… jedyną liczącą się ligą jest Premier League.”

Fot. Pressfocus

Komentarze

komentarzy