Arsenal wygrywa w derbach z West Hamem. Łukasz Fabiański obronił rzut karny! [WIDEO]

Na zakończenie środowych zmagań Premier League, piłkarze Arsenalu podejmowali w derbach Londynu zawodników West Hamu. Po trzy punkty sięgnęli gospodarze, którzy wygrali 2:0. Wynik mógł być inny, ale Łukasz Fabiański obronił jedenastkę wykonywaną przez Lacazette’a.

„Kanonierzy” od początku spotkania przeważali na murawie i bardziej zasługiwali na bramkę. Gospodarze zdołali trafić do siatki w 48. minucie meczu. Martinelli otrzymał świetną futbolówkę od Lacazette’a i strzelił gola na 1:0.

Fabiański broni karnego

W 68. minucie potyczki mogło być po meczu. Coufal sfaulował Lacazette’a we własnym polu karnym i sprokurował jedenastkę, otrzymując dodatkowo drugą żółtą kartkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany.

Francuz nie zdołał pokonać Fabiańskiego. W 87. minucie Arsenal podwyższył prowadzenie na 2:0 za sprawą trafienia Smitha Rowe’a. Dzięki zwycięstwu „Kanonierzy” wskoczyli na czwartą pozycję w tabeli. West Ham jest z kolei piąty.