Będzie hit? Rakitić przygotowuje się do transferu

Minionego lata dużo mówiło się o olbrzymiej ofercie za Chorwata, jaką Barcelona miała otrzymać od PSG. Zdania były podzielone – z jednej strony utarta już „ostatnia szansa, żeby dobrze zarobić”, z drugiej dylemat, w końcu mowa o kluczowym zawodniku. Ostatecznie Rakitić pozostał na Camp Nou, co nie znaczy, że to się nie zmieni.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Kiedy Chorwat trafiał do Barcelony w 2014 roku, większość widziała w nim przede wszystkim przebojowego pomocnika z ofensywnymi zapędami. Z perspektywy czasu szokujące wręcz jest to, jak Rakitić – chcąc nie chcąc następca Xaviego w składzie – ewoluował. Stał się kluczowym elementem drużyny Luisa Enrique, która zdobyła tryplet, jest nim również u Ernesto Valverde. Dzięki Rakiticiowi świetnie łączącemu zadania kreacyjne z destrukcyjnymi łatwiej gra się Busquetsowi, ale przecież nic nie trwa wiecznie.

Wicemistrz świata w marcu skończy 31-lat i dobrze byłoby rozejrzeć się za kimś, kto go zastąpi. Tym bardziej, że zainteresowanie nim wciąż przejawia PSG. Jak donosi TV3 (rzetelne źródło), Rakitić wystawił na sprzedaż swój dom w Barcelonie i wysłał dzieci na kurs nauki języka francuskiego. „Duma Katalonii” wyczuwając dobry interes ma zgodzić się na negocjacje, nie zasłaniając się klauzulą odstępnego wynoszącą 125 milionów.

Co potem? Opcje są dwie: częścią transakcji mógłby zostać Adrien Rabiot, o którym od dłuższego czasu mówi się w kontekście przenosin do stolicy Katalonii. Z drugiej strony pozyskane pieniądze byłyby naturalnym funduszem na zakup Frenkiego de Jonga, o ile ten spośród wielu ofert wybrałby tę z Barcelony. Temat podsyca również ojciec młodego pomocnika, który stwierdził niedawno, że syn powinien wybrać „Blaugranę”. Jedno jest pewne już teraz – czeka nas wiele ciekawych transferów.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy