Belenenses wystawiło dziewięciu piłkarzy na mecz z Benficą. Spotkanie nie zostało dokończone [wideo]

obraz-2021-11-28-132816

Mecz dwunastej kolejki portugalskiej ekstraklasy pomiędzy Belenenses i Benficą został zakończony przed czasem. Zdziesiątkowana zakażeniami koronawirusem drużyna gospodarzy zdołała wystawić na to spotkanie jedynie dziewięciu piłkarzy.

Spotkanie pomiędzy Belenenses i Benficą rozegrane zostało w atmosferze ogromnych kontrowersji. Gospodarze zdołali wystawić na to spotkanie jedynie dziewięciu graczy. Wszystko ze względu na kwarantannę, której poddanych zostało aż siedemnastu zawodników. Klub zwrócił się do portugalskiej federacji z prośbą o przełożenie spotkania, jednak związek nie wyraził na to zgody. Belenenses musiało przystąpić do spotkania w niepełnym składzie. W przeciwnym razie zostaliby ukarani odjęciem punktów.

Kontrowersje

Drużyna gospodarzy straciła bramkę już w pierwszej minucie spotkania, kiedy jeden z piłkarzy Belenenses skierował piłkę do własnej siatki. Do końca pierwszej połowy Benfice udało się zdobyć jeszcze sześć bramek i po 45. minucie na tablicy widniał rezultat 0:7. Na drugą część spotkania wyszło jedynie siedmiu zawodników Belenenses. Mecz nie potrwał jednak długo, bowiem chwilę po gwizdku sędziego jeden z piłkarzy padł na boisko sygnalizując kontuzję. Oznaczało to, że gospodarze mieli do dyspozycji jedynie sześciu piłkarzy. Jako że przepisy wymagają, by na boisku przebywało przynajmniej siedmiu zawodników jednej drużyny, sędzia przedwcześnie zakończył spotkanie.

– Po poinformowaniu ligi, że nie chcemy grać, powiedziano nam, że mamy ośmiu zdrowych zawodników i niestawienie się może być uznane za nieuzasadnioną nieobecność – wyjaśnił po meczu prezes Belenenses – Rui Pedro Soares. – Benfica również została zmuszona do gry. Żałuję tego, co się dzisiaj stało. To mroczny rozdział dla portugalskiego futbolu i dla samego kraju – dodał były portugalski piłkarz, a obecnie prezes Benfici – Rui Costa.

Nie wiadomo jeszcze jakiego rozstrzygnięcia doczeka się cała sprawa. Możliwe jest, że Belenenses ukarane zostanie walkowerem, a wynik spotkania ustalony na 0:3.