Brazylia: Pogrom w derbach Porto Alegre!

45 000 widzów na Arena do Grêmio było świadkiem okazałej wygranej Grêmio nad Internacionalem w derbach Porto Alegre, rozegranych w ramach 17. kolejki spotkań brazylijskiej Serie A.

Mecz od początku toczony był pod dyktando gospodarzy, którzy już po 12. minutach gry powinni byli objąć prowadzenie. W polu karnym faulowany był Giuliano, a rzutu karnego nie wykorzystał Douglas dos Santos. W 32. minucie  przewaga Tricolor została udokumentowana ładnym strzałem zza pola karnego, którego autorem był Giuliano. Tuż przed przerwą drugiego gola dla podopiecznych Rogera Machado zdobył 22-letni Luan, który wykorzystał akcję zapoczątkowaną przez obrońcę reprezentacji Ekwadoru – Fricksona Erazo. Tuż po przerwie swoją drugą bramkę zdobył Luan i stało się jasne, że gracze Colorado wrócą na tarczy ze stadionu odwiecznych rywali. W 74. minucie na placu gry pojawił się były gracz włoskiej Verony – Fernandinho, który potrzebował zaledwie 180 sekund by zdobyć dla swojej drużyny czwartego gola. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania ponownie w roli głównej wystąpił Fernandinho, którego zagranie niefortunnie do własnej bramki wbił obrońca Internacionalu – Réver Alves Araujo.

Po raz ostatni Grêmio strzeliło swojemu odwiecznemu rywalowi pięć bramek 55 lat temu! Po 17. kolejkach brazylijskiej Serie A Grêmio jest 3., a Internacional 12. Prowadzi Atlético Mineiro z dwoma punktami przewagi nad Corinthians Był to nieudany debiut w roli szkoleniowca Internacionalu – Odaira Hellmanna, który zastąpił tymczasowo na stanowisku zwolnionego przed kilkoma dniami Urugwajczyka Diego Aguirre.

W innej derbowej rywalizacji rozegranej podczas 17. serii spotkań São Paulo zremisowało z Corinthians 1:1 (0:1)