Chile: Universidad Chile z pucharem!

Universidad Chile po raz piąty z krajowym pucharem! W mecz finałowym gracze „Los Azules” pokonali, po rzutach karnych odwiecznego rywala Colo Colo 5:3. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1.

Na prowadzenie Universidad w 24. minucie starcia finałowego rozgrywanego na Estadio La Portada w La Serena wyprowadził obrońca reprezentacji Urugwaju – Mathías Corujo. Kiedy wydawało się, że finałowe Superclásico zakończy się wygraną „Los Leones” w ostatniej akcji meczu nadzieje Colo Colo na triumf przywrócił rezerwowy Luis Figueroa. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a rzutu karne lepiej wykonywali podopieczni Martina Lasarte Arrospidea, którzy ostatecznie po raz 5. triumfowali w krajowym pucharze. Tym samym piłkarze Universidad powetowali sobie niepowodzenie w ligowej kampanii (dopiero 13. pozycja w tabeli), oraz zapewnili sobie udział w przyszłorocznej Copa Libertadores. Colo Colo na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek jest liderem chilijskiej Primera Division, o punkt wyprzedzając inny klub ze stolicy Universidad Católica.

Colo Colo – Universidad Chile 1:1 (0:1)
0:1 Mathías Corujo 24′
1:1 Luis Pedro Figueroa 90+2′