„Chytry dwa razy traci”. Prezentuje: Adrien Rabiot i spółka

Wiecie, jak się mówi – im więcej masz, tym więcej chcesz. Nam może wydawać się dziwne, że milionerzy wciąż łakną jeszcze większych sum, ale tak właśnie jest. Co jakiś czas przekonujemy się, jak zgubne może to być.

Kojarzycie, co działo się z Schalke rok temu? Na przedłużenie umów nie zdecydowali się Goretzka i Meyer, byli więc o krok od opuszczenia klubu za darmo. O ile ten pierwszy dość szybko dogadał się z Bayernem, drugi (głownie za sprawą agenta) wciąż kręcił nosem. Oczekiwana tygodniówka odstraszała wszystkie mocne kluby, w których Niemiec mógłby się rozwijać. Agent przekonywał, że jego klient jest zawodnikiem z topu, wartym takich pieniędzy. Jak się skończyło, wszyscy wiemy – Max wylądował w Crystal Palace.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Taki obrót spraw mógł być (i powinien) przesłaniem dla innych zawodników i ich agentów. Głodować i tak nie będą, a w młodym wieku aspekt sportowy powinien być najważniejszy. Tu jednak pojawiła się „chytra baba z Radomia” w wersji francuskiej, czyli mama-agentka Ardiena Rabiota. Francuz od kilku okienek był blokowany przez PSG, kiedy chciała go pozyskać Barcelona. 23-latek ostatecznie zostawał na Parc des Princes, ale nie odnawiał umowy. Dzięki temu latem 2019 roku będzie mógł odejść za darmo gdzie tylko zechce.

Teoretycznie sytuacja wymarzona, ale mogąca okazać się przekleństwem. „Rabiot to świetny piłkarz, ktoś nie będzie musiał za niego płacić, więc zedrzemy, ile się da” – pewnie mniej więcej tak myśli rodzicielka pomocnika. Jej oczekiwania odstraszyły już Barcelonę, która kupiła de Jonga i nie ma wielkiej presji na kolejnego pomocnika. Woli sukcesywnie dawać coraz więcej szans Carlesowi Aleni.

To otworzyło drzwi innym klubom, a faworytem zaczął wydawać się Bayern Monachium, słynący ze ściągania piłkarzy za darmo, albo w promocyjnych cenach. Jak donosi Bild, Bayern faktycznie mocno zastanawiał się nad sprowadzeniem Francuza, ale zrezygnował. Uznano, że taki ruch byłby zbyt dużą rozrzutnością. Byłoby szkoda, gdyby Rabiot opuszczając PSG zrobił sportowo kilka kroków wstecz tylko po to, by więcej zarobić. Jak będzie, dowiemy się najpóźniej latem…

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy