De Jong spławił Guardiolę? Na nic rozmowy i „randka”

Ajax znów przeżywa swoją chwilę chwały. Co prawda nie na taką skalę jak niecałe ćwierć wieku temu, jednak o jego zawodnikach marzy cała Europa. Oczywiście wiadomo, że chodzi o Frenkiego de Jonga i Matthijsa de Ligta. Ich przyszłość wydaje się klarować coraz bardziej…

Poprzedniego lata amsterdamczycy zatrzymali swoje diamenciki, ale przecież było to tylko odłożenie w czasie wiadomego wyroku. Młodzi piłkarze w końcu sami zaczęliby wymuszać transfer, a Ajax nie może sobie pozwolić na ciągłe odrzucanie wielomilionowych ofert. Przez ten czas zawodnicy są skrupulatnie szlifowani, dzięki czemu poprawia się nie tylko ich gra, ale i wartość. Holenderska drużyna była pozytywnym zaskoczeniem fazy grupowej Ligi Mistrzów, którą w końcu – po wielu latach – opuściła. W 1/8 już czeka Real Madryt, ale ma to swoje plusy. Jeśli młodzieńcy zaprezentują się dobrze na jego tle, cena wzrośnie. Jeszcze bardziej.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Wymieniało się wiele kierunków. Wiele z nich to plotki, ale na pewno znalazły się też te, które faktycznie wykazały zainteresowanie. Wśród nich najgłośniej było o Barcelonie, PSG i Manchesterze City. Z najświeższych informacji wynika, że ostatni z klubów możemy wykreślić. Według hiszpańskich źródeł, de Jong kolokwialnie… spławił Guardiolę. Trener „Citizens” miał kilkukrotnie rozmawiać z 21-latkiem, raz doszło nawet do spotkania. Wszystko w celu dokładnego wyjaśnienia projektu, jaki ma miejsce na Etihad Stadium oraz wizji przyszłości. Mimo tego zawodnik podchodzi sceptycznie do przenosin do Premier League. Priorytetem jest inna liga.

Mieliśmy wiele sag transferowych, ale takiej nie było dawno. Dwaj zawodnicy tego samego klubu robiący równie wielki szum w tym samym momencie? Z tych niedawnych chyba tylko Oezil i Sanchez, chociaż tam do końca nie wiadomo było, czy zmienią barwy. Co do drugiego wonderkida – de Ligta – z wyścigu miała wycofać się Barcelona. Wszystko przez Mino Raiolę, który urządził licytację. Wygra ten, kto poza kwotą wymaganą przej Ajax (ok. 50 milionów), zaproponuje najwyższy kontrakt. W „Dumie Katalonii” stwierdzili, że nie będą się bawić w jego gierki. Tym bardziej, że relacje są bardzo napięte po perypetiach z transferem Zlatana przed laty. Jak myślicie, gdzie w takim wypadku trafią młodzi Holendrzy?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy