Kolejny duży transfer na linii Juventus – United? Mino Raiola robi, co może

Super agent, superkontrowersyjny człowiek, „super, super, super”… O Raioli można mówić dużo, jednak wszystko co robi, robi „super”, czyli po prostu na maksa. Stanowi mieszankę wybuchową, bo z jednej strony załatwia swoim klientom (i sobie) furę pieniędzy, z drugiej większość jego wypowiedzi zastanawia, czy nie jest przypadkiem niespełna rozumu. Tym razem przypomniał o sobie tylko swoja pracą.

W poniedziałek Michael Carrick ogłosił, że po zakończeniu sezonu zawiesza buty na kołku. Wiadomo – lata lecą, a dodatkowo okazało się, że Anglik ma drobne problemy z sercem, więc po prostu nie warto podejmować zbędnego ryzyka. Okazję szybko wywąchał właśnie Mino Raiola, oferując „Czerwonym Diabłom” jednego ze swoich podopiecznych. W końcu w 2016 roku dopinał transfery Pogby, Ibrahimovicia i Mkhitaryana, w 2017 roku Lukaku, więc czemu by nie zrobić tego kolejny raz?

Według „Rai Sport” 50-letni Włoch zaproponował Manchesterowi swojego klienta grającego w Juventusie. Jest nim Blaise Matuidi, który ubiegłego lata przeniósł się do Włoch z Paryża za ok. 18 milionów funtów. Niespełna 31-letni, niesamowicie pracowity zawodnik, byłby bez wątpienia bardzo ciekawą opcją na środek pola Manchesteru. Skuteczny w defensywie (pasujący do stylu Mourinho), potrafiący zagrać do przodu i włączyć się do ofensywy, świetnie odnajdujący się w formacji 4-3-3, stosowanej zarówno przez Allegriego, jak i Mourinho.

Kolejnym problemem, po odejściu Carricka, jest wiadoma nie od dziś informacja, że swojego kontraktu nie przedłuży Fellaini. Utrata dwóch ważnych zawodników wymusza uzupełnienie składu, a Matuidi wydaje się bardzo rozsądną rozsądną opcją. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatni pojedynek z Sevillą, w którym wyraźnie zabrakło kogoś, komu chciałoby się biegać. Transfer Pogby i wydanie ponad 100 milionów euro nie przynoszą jak dotąd pożądanych efektów, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że były zawodnik PSG byłby nie tylko tańszy, ale i efektywniejszy…

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy