FIFA wkrótce ogłosi ważną decyzję w sprawie letniego okna transferowego!

Jadon Sancho
Jadon Sancho

Wielu ekspertów jednogłośnie twierdzi, iż najbliższe okno transferowe z pewnością będzie się różnić od wcześniejszych pod wieloma względami. Jedna zmiana jest nieunikniona. Mowa o terminie obowiązywania letnich zakupów. Wkrótce FIFA ma ogłosić ważny komunikat w tej sprawie.

Z reguły letnie okno transferowe rozpoczynało się na początku lipca. Biorąc pod uwagę większe ligi, wyjątkiem było Premier League, gdzie w ostatnich latach kluby mogły wcześniej realizować transakcje.

W tym roku wszelkie zasady, które obowiązywały wcześniej, będą oczywiście zmienione. Wszystko za sprawą sezonu ligowego, który potrwać może nawet do początku sierpnia. W związku z tym, termin obowiązywania okna transferowego musiał być zmieniony.

FIFA ustaliła zasady?

Jak informuje francuskie RMC, FIFA wkrótce wyda komunikat, w którym poinformuje, iż europejskie ligi będą miały prawo otworzyć letnie okno transferowe na cztery tygodnie przed finiszem sezonu 2019/2020.

Sugeruje się, iż letnie zakupy mogą potrwać nawet do początku października.

Co z nowymi zawodnikami?

Skoro pojawi się szansa, by otworzyć okno jeszcze w trakcie rozgrywania spotkań, to wielu kibiców z pewnością zastanawia się, czy pozyskani gracze będą mieli możliwość występować w nowej drużynie. FIFA wykluczy taką ewentualność. Dlatego też, piłkarze będą musieli poczekać z debiutem przynajmniej do okresu przygotowawczego.

Komentarze

komentarzy