Manchester United

Pora na kolejny, już ósmy wpis z serii „Frajerzy tygodnia”. Co tydzień w poniedziałek wybieramy zespoły piłkarskie, które najbardziej zbłaźniły się w ostatnim okresie. W miniony tydzień sporo się działo. W ósmym wpisie o miano frajera tygodnia powalczą Manchester United, Antwerp, Inter, Napoli i Barcelona.

Zzapołowy baner FB

Frajerzy tygodnia 3 – 9 październik

Czerwone Diabły w miniony weekend pokonały Brentford 2:1 i uniknęły rzutem na taśmę utraty punktów. Nie popisały się jednak we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Manchester United mierzył się w Champions League z Galatasaray. Czerwone Diabły były faworytem tej rywalizacji i po bramce Hojlunda w 67. minucie prowadziły 2:1. Galatasaray jednak dosyć łatwo dochodził do groźnych sytuacji i po czerwonej kartce Casemiro ostateczniej wygrał 3:2.

Antwerp

Antwerp z jakiegoś powodu było faworytem bukmacherów w starciu z Szachtarem. Na początku przewidywania się sprawdziły, ponieważ do przerwy wygrywał 2:0. Szachtar w drugiej odsłonie rywalizacji pokazał się ze znakomitej strony i po golu Rakitskyiego i dublecie Sikana wygrał 3:2.

Inter

Walczący o mistrzostwo Inter we frajerski sposób stracił punkty w 8. kolejce Serie A. Spotkanie na Stadio Giuseppe Meazza zaczęło się znakomicie dla gospodarzy. Najpierw do siatki trafił Acerbi, a chwilę później podwyższył niezawodny Lautaro Martinez. Bologna po golach Orsoliniego i Zirkzee zdołała wyrównać, a Inter mając około 40 minut nie strzelił bramki na 3:2.

Napoli

Tego weekendu sprawdziło się dobrze znane typerom powiedzenie: „Napoli, Napoli, kupon ci …”. Wielu typerom starcie Napoli z Fiorentiną mógł zamykać kupon. Gospodarze dobrze zaprezentowali się w starciu z Realem Madryt i spodziewano się, że Viola nie będzie miała czego szukać na Stadio Diego Armando Maradona. Finalista Ligi Konferencji triumfował jednak 3:1.

Barcelona

Barcelona w niedzielę grała z beniaminkiem, który plasuje się w strefie spadkowej. Granada jednak już po pół godzinie gry wygrywała 2:0. Barcelonie ostatecznie udało się wyrównać, choć nastąpiło to w kontrowersyjnych okolicznościach. Mimo to punkt z beniaminkiem to ogromne rozczarowanie dla Barcelony.

Frajerzy tygodnia: miejsca i klasyfikacja

Pierwsze miejsce w zestawieniu frajerów tygodnia zajął Manchester United. Porażka z Galatasaray u siebie w Lidze Mistrzów jest dla Czerwonych Diabłów bardzo kompromitująca. Na drugie miejsce ląduje Napoli, a podium zamyka Barcelona.