Hiszpania rozjechała Ukrainę, koniec pięknej przygody [Wideo]

W środę poznaliśmy finalistów Euro U21. O trofeum zagrają Anglia i Hiszpania. La Furia Roja mierzyła się z rewelacją turnieju – Ukrainą, która pokonała Francję. Nasi sąsiedzi przegrali aż 1:5.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Dobry początek Ukrainy

Ukraina po wyeliminowaniu Francji miała chrapkę na sprawienie kolejnej sensacji. Dobrze weszła w spotkanie i to ona otworzyła wynik rywalizacji. W 13. minucie Artem Bodnarenko wykorzystał zagranie Mudryka i pokonał Tenasa.

Kolejne minuty to już dominacja Hiszpanii, która znalazła sposób na Ukrainę. Do wyrównania szybko doprowadził Abel Ruiz. Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, to defensywa Ukrainy straciła koncentrację, a napastnik La Furia Roja się nie pomylił.

Do przerwy Hiszpania prowadziła 2:1, po tym jak w 24. minucie do odbitej piłki dopadł Sancet, który uderzeniem tuż sprzed pola karnego zapewnił swojej reprezentacji prowadzenie.

Pogrom Hiszpanii

Pierwsze minut drugiej połowy wyglądały dla Ukrainy obiecująco, ale Hiszpania szybko weszła na swój optymalny poziom. Mecz, który miał być wyrównany zamienił się w pogrom. Trubin finalnie musiał aż pięciokrotnie wyciągać piłkę z siatki, a Hiszpanie strzelali tak swobodnie jakby byli na treningu. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Blanco, Oroz i Sergio Gomez. Po wygranej 5:1 Hiszpania awansowała do finału, gdzie zmierzy się z Anglią.

Komentarze

komentarzy