Kean vs Malcom. Fani Evertonu pokazali, jak powinno się witać graczy

Ostatnie dni przyniosły nam transfery m.in. Moise Keana i Malcoma. Włoch dość zaskakująco wylądował w Evertonie, natomiast Brazylijczyk przeniósł się do Zenita, jednocześnie przestając być „problemem” Barcelony. Typowe transfery, jednak otoczka stała się zupełnie inna.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

W pierwszym meczu po zakupie byłego zawodnika Bordeaux, fani rosyjskiej drużyny zaprezentowali ogromny baner z napisem: „Dziękujemy właścicielom za lojalność wobec tradycji”. Oczywiście przesiąknięty ironią, ponieważ fani obecnego mistrza Rosji uwielbiają „swoich” ludzi, a nie nabytki z całego świata.

Mimo ich zapewnień, że to w żadnym razie nie rasizm, a jedynie przywiązanie do klubowych tradycji, ta sytuacja była conajmniej niesmaczna. Z pewnością nie tak powinno witać się zawodnika, szczególnie jeśli mówimy o rekordowej kwocie transferowej klubu (wraz z Hulkiem i Witselem).

Po drugiej stronie znalazł się Everton, a jego kibice zasłużyli na pochwałę. Fani „The Toffees” zorganizowali zbiórkę pieniędzy, z której środki przeznaczą na baner przeciwko rasizmowi, okazujący jednocześnie wsparcie ich nowemu nabytkowi. Dobrze pamiętamy, że kilka miesięcy temu to właśnie Kean stał się ofiarą rasistowskich ataków podczas meczu Juventusu z Cagliari.

19-latek zdążył już skomentować ten gest, nie ukrywając swojej wdzięczności. – To piękny gest ze strony kibiców Evertonu, że robią dla mnie baner. Czuję się jeszcze bardziej zmotywowany. Chcę odpłacić im się swoimi występami na boisku – stwierdził Kean. Baner ma zostać ukazany 21 września, podczas meczu z Sheffield United.

Gesty i akcje takie jak ta cieszą, jednak z drugiej strony to trochę przykre, że wciąż są potrzebne i je obserwujemy. Przywitanie każdego zawodnika, niezależnie od jego koloru skóry czy wyznania, powinno być w stu procentach naturalne, takie samo dla wszystkich. Jeśli po przybyciu czarnoskórego zawodnika wciąż musimy podkreślać wielkimi literami słowo „RASIZM”, to znaczy, że wciąż nie jest tak, jak być powinno…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy