Kluivert w nowym klubie. Młody talent idzie śladami ojca

Pamiętne, legendarne (aczkolwiek stracone) pokolenie Holendrów, z van der Sarem, braćmi de Boer, Seedorfem, Overmarsem, Bergkampem, Davidsem, Kluivertem… Dla wielu młodych chłopaków tamte postaci były idolami i ikonami piłki, obok Brazylijczyków, Włochów, czy Francuzów. O zdecydowanej większości możemy teraz jedynie poczytać i pooglądać na starych nagraniach, jednak jest wyjątek. Zmiana pokoleniowa, dzięki której oglądamy kolejnego Kluiverta.

Justin Kluivert (rocznik 1999)w dorosłej piłce debiutował rok temu, a miniony sezon to już regularna gra, zwieńczona dziesięcioma trafieniami i pięcioma asystami w 30 występach. Nieźle, jak na osiemnastolatka grającego głównie na pozycji lewego napastnika (czasem prawa strona). Pozycja nieco inna niż ojca, zachwyty jeszcze też nie aż tak duże. Trudno się dziwić, w końcu Patrick Kluivert najlepszy pod wieloma względami był na początku kariery, a im później, tym bardziej zachwyty nad nim gasły.

Syn nie zaczął aż tak spektakularnie, więc można mieć nadzieję, że odwróci trend i będzie się stopniowo piął wyżej. Szanse na to bardzo duże, tym bardziej, że nie poszedł drogą wielu młodych zawodników, na siłę pchających się do największych klubów. Wbrew radom ojca, sugerującego zostanie jeszcze na rok w Ajaksie, Justin już teraz zdecydował się na nowe barwy i nową ligę.

Justin Kluivert, choć szybciej, poszedł drogą ojca, który po Ajaksie na rok wylądował w Serie A, a konkretnie w Milanie. Tam nie wiodło mu się najlepiej, ale patrząc na wybór syna, powinno być dobrze. Monchi w Rzymie kontynuuje ciekawy projekt, budując młodą, przyszłościową drużynę. Po Schicku i Underze do klubu dołączyli Corić i właśnie Kluivert. Perełki ściągane za umiarkowane pieniądze (Kluivert za 17,25 mln euro + 5,5 mln zmiennych) już niedługo mogą stanowić o sile zespołu, a następnie trafić do większych klubów za dużo większe pieniądze. Warto wspomnieć o sposobie, w jaki AS Roma – klub spod znaku wilczycy kapitolińskiej – zaprezentowała swój nowy nabytek.

Kluivert podpisał pięcioletni kontrakt. Ostateczna kwota, jaką otrzyma Ajax, jest zależna od liczby występów piłkarza i ceny, za jaką Roma go kiedyś sprzeda (o ile to zrobi). Pierwszy czynnik może dać holenderskiemu klubowi dodatkowe 1,5 mln, natomiast kolejne 4 mln w przypadku, gdy Roma sprzeda piłkarza za min. 25 mln euro. „Czuję się świetnie” – powiedział 19-latek. „Jestem w niesamowitym klubie i nie mogę się doczekać gry. Myślę, że Roma jest dla mnie świetnym klubem – mogą uczynić mnie większym, silniejszym zawodnikiem i mogę dokonać tu kilku dobrych rzeczy.” Tego życzymy młodemu zawodnikowi i – kto wie – może pewnego dnia prześcignięcia legendy ojca…

Oferta limitowana: Załóż konto w LVBET i odbierz 1500 zł bonusu od depozytu! 

Komentarze

komentarzy