KMŚ 2015: River Plate pierwszym finalistą turnieju

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata drużyna River Plate pokonała gospodarza turnieju  Sanfrecce Hiroszima 1:0. Mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie piłkarzy  Marcelo Gallardo, zdecydował szczęśliwie rozegrany rzut wolny, po którym padła jedyna bramka w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do piłkarzy Sanfreece Hiroszima, którzy wykreowali w niej trzy doskonałe okazje do zdobycia bramki. W drugiej części spotkania, mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany. W 72. minucie spotkania została zdobyta jedyna i decydująca bramka. Po zamieszaniu wywołanym przez dośrodkowanie z rzutu wolnego i błędzie obrońcy, piłka szczęśliwie trafiła do Lucasa Alario, który pewnym uderzeniem z główki umieścił ją w siatce rywali. Piłkarze gospodarzy próbówali zdobyć wyrównującego gola, jednak pomimo licznych ataków, nie udało im się tego dokonać. Drużyna River Plate awansowała do finału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu FC Barceloną – Guangzhou Evergrande (17.12.2015, 11:30). Spotkanie kończące rywalizację rozpocznie się 20 grudnia o 11:30 (CET), natomiast Sanfrecce Hiroszima wystąpi w meczu o 3. miejsce, w którym będzie rywalizowało z przegranym ze spotkania FC Barcelona-Guangzhou Evergrande. Początek tego starcia, zaplanowano na ten  sam dzień o 8:00 (CET).

Poniżej prezentujemy oficjalne statystyki z tego meczu.