KMŚ 2015: Sanfrecce Hiroszima trzecią drużyną świata!

Japońskie Sanfrecce Hiroszima w meczu o 3. miejsce pokonało po dwóch bramkach Douglasa chińskie Guangzhou Evergrande 2:1 i po raz pierwszy w historii melduje się na podium Klubowych Mistrzostw Świata!

Już w 3. minucie gry na listę strzelców podobnie jak miało to miejsce w spotkaniu ćwierćfinałowym z Club America wpisał się Paulinho. Brazylijczyk wykorzystał kiks/dogranie (niepotrzebne skreślić) Gao Lina i wyprowadził Guangzhou Evergrande na prowadzenie. Po trafieniu 27-latek zaprezentował dość oryginalną radość – wznosząc ku górze koszulkę kolegi z zespołu Zou Zheng (nr 25), który w meczu o miano trzeciej drużyny globu nie mógł wystąpić z powodu kontuzji jakiej nabawił się w półfinałowy starciu przeciwko FC Barcelonie.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej części gry. I nie wiadomo, czy by one padły, gdyby nie intuicja trenerska Hajime Moriyasu. Szkoleniowiec graczy z Hiroszimy wprowadził w 58. minucie w miejsce Hisato Satō Brazylijczyka Douglasa. Wychowanek Madureiry odpłacił się byłemu szkoleniowcowi kadry Japonii w 71. minucie, kiedy wykorzystał gapiostwo pod bramką Chińczyków i z najbliższej odległości wyrównał stan rywalizacji. Trochę ponad dziesięć minut później było już 2:1. Kapitalną akcję na prawym skrzydle przeprowadził kolejny wprowadzony z ławki zawodnik – Yoshifumi Kashiwa, który dośrodkował piłkę na głowę Gao Lina. „Futbolówka” po strzale napastnika reprezentacji Chin odbiła się od poprzeczki i spadła tuż przy Douglasie, który nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem jej do bramki. Ostatnie minuty to rozpaczliwe ataki triumfatorów azjatyckiej Champions League, które ostatecznie nie przyniosły efektu.

Trzecią drużyną świata japońskie Sanfrecce Hiroszima, dla której był to drugi start w Klubowych Mistrzostwach Świata. W 2012 roku, również w Japonii gracze z Hiroszimy zakończyli turniej na 5. miejscu.

Sanfrecce Hiroszima – Guangzhou Evergrande 2:1 (0:1)
0:1 Paulinho 3′
1:1 Douglas 70′
2:1 Douglas 83′