KMŚ 2015: Sanfrecce Hiroszima gra dalej!

Przedstawiciele gospodarzy Klubowych Mistrzostw Świata, zespół Mistrza Japonii Sanfrecce Hiroszima pokonał nowozelandzki Auckland City 2:0.

Przełomowa dla losów rywalizacji o ćwierćfinał Klubowych Mistrzostw Świata była sytuacja z 9. minuty gry, kiedy sposób na pokonanie reprezentacyjnego bramkarza Nowej Zelandii Jacoba Spoonleya znalazł Yusuke Minagawa. Bramka okazała się kontrowersyjna, bowiem 24-letni napastnik w momencie strzału Gakuto Notsudy był na minimalnym spalonym. Sukces „gospodarzy” w 70. minucie przypieczętował Tsukasa Shiotani, który wykorzystał podanie rezerwowego w tym meczu Brazylijczyka Douglasa. Warto odnotować, że przy tym golu nie popisał się golkiper „City”.

Sanfrecce Hiroszima – Auckland City 2:0 (1:0)
1:0 Y. Minagawa 9′
2:0 T. Shiotani 70′

W niedzielnym ćwierćfinale rywalem Japończyków będzie kongijskiego TP Mazembe (godz. 11:30). Zwycięzca tego pojedynku o finał zagra z triumfatorem tegorocznej Copa Libertadores – argentyńskim River Plate. W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym zaplanowanym również na najbliższą niedziele meksykański Club América podejmie chiński Guangzhou Evergrande (godz. 8:00). Zwycięzca tej pary w półfinale zagra z FC Barceloną.

Oba mecze półfinałowe. które rozegrane zostaną w najbliższą środę i czwartek  do zobaczenia NA ŻYWO w TVP SPORT (początek obu spotkań o godzinie 11:30).