Która liga wydała najwięcej pieniędzy na transfery?

euro darmowe

W letnim okienku transferowym doszło do wielu ciekawych sezonów. Arabia Saudyjska pomału dołącza do czołówki. Która liga wydała najwięcej na transfery?

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Która liga wydaje najwięcej pieniędzy na transfery?

Jak zwykle na szczycie znajduje się Premier League. Angielskie kluby jak do tej pory w letnim oknie transferowym wydały 1,4 mld euro. Do Premier League trafili tacy zawodnicy jak Josko Gvardiol (za 90 milionów euro do Manchesteru City) i Rasmus Hojlund (za 75 milionów euro do Manchesteru United).

Na drugiej pozycji plasuję się Serie A. Tamtejsze zespoły na wzmocnienia przeznaczyły 549 milionów euro. Do najdroższych nabytków zespołów ligi włoskiej należą, Moise Kean i Manuel Locatelli. Obydwaj piłkarze trafili do Juventusu za 30 milionów euro. Podium zamyka liga Francuska. Klubu z Ligue 1 dokonały transferów za 490 milionów euro. Najwięcej pieniędzy wdało PSG. Za pozyskanie Manuala Ugarte i Lucasa Hernandeza, paryżanie zapłacili łącznie 105 milionów euro. Są to dwaj najdrożej kupieni zwodnicy przez aktualnego mistrza Francji.

Coraz śmielej poczyna sobie Saudi Pro League. Liga saudyjska pod względem wydanych pieniędzy znalazła się na 5. miejscu. Tamtejsze kluby na wzmocnienia przeznaczył 424 miliony euro. Najdroższych zakupów dokonuje Al Hilal. Do klubu za 60 milionów euro trafił Malcom, a za 55 milionów euro Ruben Neves.

transfermarkt

Komentarze

komentarzy