Lechia Gdańsk sprzedana! Nowy właściciel uratuje klub?

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk uratowana od bankructwa. Nowym właścicielem klubu z 1. ligi został fundusz inwestycyjne ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Czy Lechia odbije się od dna?

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Upadek Lechii i nowy inwestor

Lechia Gdańsk jeszcze niedawno brała udział w eliminacjach do europejskich pucharów, a niedługo zamiast ponownie bić się o Ligę Konferencji, rozpocznie pierwszą kolejkę 1. ligi. Klub był już na skraju bankructwa, ale został uratowany przez nowego właściciela, którym jest fundusz inwestycyjny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich MADA Global. Nowy właściciel musi zmierzyć się ze sporymi problemami finansowymi, w jakie klub wpędził poprzedni zarząd.

Lechia pośmiewiskiem poprzedniego sezonu

Lechia Gdańsk przez długi czas w poprzednim sezonie była w strefie spadkowej. Takie sytuacje w piłce nożnej się zdarzają, że klub który rywalizujący o europejskie puchary czasowo może znaleźć się na dnie tabeli. Z czasem przychodzi jednak lepszy okres i wraca do optymalnej dyspozycji, kończąc sezon niżej niż zakładano, ale nie w strefie spadkowej. Tym scenariuszem nie poszła Lechia Gdańsk, która zawędrowała do 1. ligi. Gdy presja spadku rosła i trzeba było zdobywać punkty, to Lechia w ośmiu spotkaniach zainkasowała jedynie dwa oczka. W przedostatniej kolejce pokonała Legią Warszawa 1:0 i miała nadzieję na godne pożegnanie się z Ekstraklasą. W ostatnie serii gier nawet wygrywała 1:0 z Piastem Gliwice, ale przegrała finalnie 0:3, w czym pomogli jej kibice. To właśnie za ich zachowanie Lechia została ukarana walkowerem. Żeby było śmieszniej, klub musi zapłacić karę za niewypełnienie limitu minut młodzieżowców, który zostałby spełniony gdyby nie przerwano spotkania.

Fot. Pressfocus

Komentarze

komentarzy