Lionel Messi gorąco powitany w Interze Miami ze Złotą Piłką [WIDEO]

messi

Pod koniec października Lionel Messi w paryskim Theatre du Chatelet otrzymał Złotą Piłkę. Była to już ósma taka nagroda podczas dotychczasowej kariery Argentyńczyka. Z okazji wspomnianego wcześniej wyróżnienia, Inter Miami zorganizował ”Złotą Noc”, gdzie piłkarz mógł zaprezentować kibicom Interu Złotą Piłkę, a następnie drużyna rozegrała sparingowy mecz z New York City.

Zzapołowy baner FB

Lionel Messi zaprezentował kibicom Interu Miami Złotą Piłkę

Lionel Messi Złotą Piłkę otrzymał 30 października podczas ceremonii w Paryżu. Wielu ekspertów nie zgadza się z takim wyborem i uważa, że nagroda powinna zostać przyznana Erlingowi Haalandowi, który wraz z Manchesterem City rozegrał znakomity poprzedni sezon. Norweg wraz z Obywatelami wygrał potrójną koronę. Oznacza to, że triumfował w Premier League, Lidze Mistrzów oraz Pucharze Anglii. 23-latek dodatkowo zdobył 52 bramki w 53 meczach.

Ostatecznie jednak to Lionel Messi mógł cieszyć się z ósmej Złotej Piłki podczas swojej piłkarskiej kariery. Na pewno, na tegoroczne przyznanie nagrody znacznie przyczynił się triumf Argentyny podczas mistrzostw świata w Katarze. W finałowym meczu Argentyńczycy pokonali Francję po rzutach karnych, a Messi rozegrał kapitalny turniej, na końcu został wybrany również piłkarzem rozgrywek.

Pierwszą Złotą Piłkę w karierze 36-latek otrzymał w 2009 roku, aby następnie zdobywać ją trzy razy z rzędu. Kolejne takie wyróżnienia zawodnik otrzymywał w 2015, 2019, 2021 oraz w tym roku. Drugim piłkarzem z największą ilością zdobytych Złotych Piłek jest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymał 5 razy nagrodę.

Jak radzi sobie Lionel Messi w Interze Miami?

Tego lata Lionel Messi został piłkarzem Interu Miami. Argentyńczyk jak do tej pory rozegrał 14 spotkań, strzelił 11 goli i zaliczył 5 asyst. Inter zakończył swoje zmagania w MLS na 14. miejscu i nie bierze udziału w fazie play-off.

Fot. PressFocus

Komentarze

komentarzy