Meksyk: 219. El Clásico de Clásicos dla Chivas!

W hicie 10. kolejki meksykańskiej ligi MX, Chivas pokonało na Estadio Azteca Club América 2:1. Bohaterem gości był zdobywca dwóch bramek Omar Bravo, który dla zespołu z Guadalajary zdobył już 150 bramek we wszystkich rozgrywkach.

Starcie pomiędzy dwoma najbardziej utytułowanymi drużynami w Meksyku uchodzi za największe wydarzenie w piłkarskie w kraju. 88.000 widzów zgromadzonych na stadionie w Mexico City nie mogło narzekać – mecz był prawdziwą esencją futbolu obfitującą w gole, twardą grę, czerwoną kartkę i nieuznaną bramkę.

Chivas objął prowadzenie w pierwszej połowie po dwóch golach Omara Bravo z 13. i 39. minuty gry. Kiedy wydawało się, że wszystko, co ciekawe w pierwszych 45-minutach już się wydarzyło Carlos Salcido faulował w polu karnym Darwina Quintero za co ukarany został czerwoną kartką. „Jedenastkę” na gola w 44. minucie zamienił Paragwajczyk – Osvaldo Martinez. Drugie 45 minut toczyło się pod dyktando grających w przewadze gospodarzy, a kluczowa sytuacja miała miejsce w 70. minucie gry. Oribe Peralta skierował głową piłkę do siatki, ale sędzia Fernando Guerrero dopatrzył się spalonego.

Był to trzeci, kolejny wygrany mecz w lidze, od kiedy trenerem „Rebaño” jest Matias Almeyda. Były trener River Plate i Belgrano zastąpił na stanowisku José Manuela de la Torre.

América – Guadalajara 1:2 (1:2)
0:1 Omar Bravo 15′
0:2 Omar Bravo 39′
1:2 Osvaldo Martínez 44′