„Mourinho wcale go nie chciał” – Manchester United orze się na własne życzenie?

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Trudno to przyznać, ale Manchester United powoli upada coraz niżej. W jednym z najbardziej utytułowanych angielskich zespołów, mimo wielkich planów odbudowy potęgi, kolejne sezony stają się jeszcze większym zderzeniem ze ścianą. Wpływ na taki stan rzeczy mają wybierani menedżerowie, niepotrafiący rozwijać zawodników, ale także… transfery.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

„Czerwone Diabły” w ostatnich latach wydały ogromne pieniądze, choć patrząc na obecną jedenastkę i formę poszczególnych zawodników, chciałoby się rzecz, że te pieniądze po prostu zmarnowano. Czy winni są głównie trenerzy, niepotrafiący skupić uwagi na zawodnikach odpowiadających ich sposobowi gry? Nie do końca.

Jednym z ostatnich trenerów Manchesteru, którego krytykowano za większość decyzji, był Jose Mourinho. Portugalczyk mimo wiecznych narzekań na brak środków na wzmocnienia, sprowadził na Old Trafford kilku zawodników, którzy nie przynieśli klubowi chwały. Okazuje się, że nie wszyscy byli jego pomysłem.

Jak informują najnowsze doniesienia, w 2018 roku Mourinho wcale nie chciał sprowadzać na Old Trafford Freda. Portugalczyk zgodził się na ten ruch wyłącznie z obawy, że klub nie będzie w stanie ściągnąć nikogo innego. Jak wyszło, każdy widzi – Brazylijczyk od momentu transferu z Szachtara Donieck stał się ogromnym rozczarowaniem, a wyłożone na niego 52 miliony funtów śnią się po nocach nie tylko rozżalonym kibicom.

Niektóre osoby, w tym fani United, sugerują, że nie powinniśmy rozpatrywać tego klubu w kategorii największych. Że trzeba dać mu czas na odbudowę i ułożyć wszystko bez przesadniej presji i bezustannego hejtu. Trudno jednak o to, kiedy Manchester wciąż płaci większości zawodnikom ogromne pieniądze i także za takie kupuje nowych zawodników. „Czerwone Diabły” to wciąż wielki klub mogący pozwolić sobie na wiele, ale najzwyczajniej niepotrafiący robić tego z głową. Aż strach pomyśleć, na jakich piłkarzy/trenerów klub zdecyduje się w najbliższej przyszłości.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy