„Nowy Kaka” – potwierdzony wielki transfer AC Milan

Lata świetności, wielu kapitalnych zawodników, bardzo mocna pozycja w Europie. AC Milan mimo ostatnich chudych lat wciąż działa na wyobraźnię, a jego kibice z utęsknieniem czekają na odrodzenie potęgi. Nie uda się to bez najlepszych piłkarzy, a być może taki niedługo dołączy do „Rossonerich”.

Milan wygrywający swoją ostatnią Ligę Mistrzów miał wielu ojców sukcesu, ale najbardziej wyróżniającym się był Kaka. Brazylijczyk zgarnął wtedy Złotą Piłkę, a jego późniejsze odejście do Realu Madryt było policzkiem dla wszystkich kibiców. Wszystko wskazuje na to, że na San Siro znów może zawitać podobny zawodnik.

Lucas Paqueta – bo o nim mowa – nazywany jest nowym Kaką. 21-letni zawodnik Flamengo jest rewelacją rozgrywek, przez co łączono go z wieloma europejskimi potęgami. Mówiło się nawet, że Neymar przekonywał go na transfer do swojego klubu, podobnie jak Marcelo, który zrobił to na swoim kanale YouTube. Bardziej przekonujący okazał się Leonardo, dyrektor sportowy AC Milan i to ten klub pozyska ofensywnego pomocnika, łączonego wcześniej m.in. z Manchesterem United, PSG i Barceloną.

Paqueta niedługo ma przejść testy medyczne i dołączyć do drużyny zimą, po zakończeniu sezonu w Brazylii. Operacja zamknie się w kwocie 30-35 milionów euro, mimo że klauzula wykupu Brazylijczyka wynosiła 50 milionów.

Wielu mieliśmy już nowych „Messich”, „Ronaldów”, „Xavich” itp., więc do porównań należy podchodzić z dystansem. Tym bardziej, że zawodnikowi zarzuca się typowe dla wielu brazylijskich zawodników pajacowanie, na które obrońcy we Włoszech mogą zareagować dość stanowczo. Między Brazylią a Europą jest ogromna różnica i nigdy nie wiadomo, czy zawodnik się sprawdzi, a aklimatyzacja czasem trwa bardzo długo. Mimo tego tak obiecujący transfer to niezwykle pozytywna wiadomość, która może dać kibicom „Rossonerich” nadzieję na lepsze czasy. Poniżej próbka możliwości, jakimi dysponuje Paqueta. Potencjał? – Ogromny…

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy