OFICJALNIE! Kolejny francuski obrońca dołącza do Barcelony

Potwierdziło się to, co wczoraj było jednym z głównych tematów w hiszpańskiej prasie. Barcelona sfinalizowała transfer Lucasa Digne, wychowanka Lille, który grał m.in. dla PSG, a ostatni sezon spędził w Romie. Zawodnik podpisał 5-letni kontrakt, a kwota transferu to 16,5 mln + 4 mln zmiennych.

Jest to już trzeci transfer Dumy Katalonii przeprowadzony tego lata. Co ciekawe, zarząd chyba poważnie wziął sobie do serca konieczność odmłodzenia kadry, gdyż zarówno Denis Suarez, Umtiti i Digne mają po 22 lata.

Można powiedzieć, że w ostatnich dniach Barcelonę opanował France Football, za sprawą ostatniej wspomnianej dwójki. Tym samym w nowym sezonie będziemy mogli oglądać w zespole z Camp Nou kolejnych reprezentantów Trójkolorowych, którzy dołączą do starszego kolegi – Jeremiego Mathieu.

Transfer Lucasa Digne to prawdziwa bomba, ponieważ wcześniej nie pojawiał się on w plotkach dotyczących wzmocnień Blaugrany na nowy sezon. Głośniej mówiło się np. o Cesarze Azpilicuecie, ze względu na jego uniwersalność pozwalającą grać zarówno na lewej, jak i prawej stronie defensywy. Dzisiejszy news nasuwa zatem pytania, co z prawą stroną obrony Barcelony. Po odejściu Daniego Alvesa pozostała tam dość duża luka, na miejsce której są tylko Aleix Vidal i Sergi Roberto. Ten pierwszy pod koniec ubiegłego sezonu nie cieszył się zaufaniem Luisa Enrique, a ciężko sobie wyobrazić, by – drugi wspomniany – uniwersalny Hiszpan zagościł na tej pozycji na stałe.

Wydaje się więc, że zespół Dumy Katalonii czekają kolejne wzmocnienia. Kto dołączy? Być może wychowanek Hector Bellerin? Tego dowiemy się niebawem.

Komentarze

komentarzy