Paragwaj: Club Olimpia z 40. mistrzostwem!

W finale paragwajskiej Clausury 2015 Olimpia Asunción pokonało Cerro Porteño 2:1. Starcie w stolicy Paragwaju było konieczne do wyłonienia mistrza, ponieważ obie drużyny zakończyły ligę z 44 punktami na koncie.

Widzowie na Estadio Defensores del Chaco w Asunción zobaczyli widowisko godne finału mistrzostw kraju. Na pierwszego gola czekać było trzeba do 52. minuty, kiedy po odbiciu piłki przez argentyńskiego golkipera Cristiana Álvarez piłkę do bramki skierował doświadczony napastnik Olimpii Freddy Bareiro. Dziesięć minut później „El Decano” prowadzili już 2:0. Rzut wolny wykonywany przez Claudio Vargasa na gola zamienił… obrońca Cerro Porteño i były gracz m.in. Paris Saint-Germain i Fenerbahçe SK – Diego Lugano. W 69. minucie drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną, za niebezpieczne zagranie ukarany został obrońca „El Ciclón” – Víctor Mareco. Nie ostudziło to jednak zapędów graczy Cerro Porteño w dążeniu do kontaktowanego gola. Ten padł w 77. minucie gry, po indywidualnej akcji rezerwowego Cecilio Domíngueza i strzale do pustej bramki Guillermo Beltrána. Pomimo ambitnej gry, będących w osłabieniu graczy Cerro Porteño wynik nie uległ już zmianie.

Cerro Porteño – Club Olimpia 1:2 (0:0)
0:1 Freddy Bareiro 52′
0:2 Diego Lugano 64′ (sam.)
1:2 Guillermo Beltrán 77′

Cerro Porteño:
C. Álvarez – D. Lugano, C. Bonet, V. Mareco, J. Alonso – J. Fabbro, Rodrigo Rojas (25′ Alexis González), Oviedo, Ángel Martínez – E. Borja (53′ G. Beltrán), Díaz (63′ C. Domínguez).
Trener:  Gustavo Florentín

Club Olimpia:
D. Barreto – S. Candia, A. Silva (90′ H. Miranda), C. Rolón, S. Salcedo – C. Vargas (81′ R. Piris), M. PaniaguaI. Torres, W. Mendieta, Eduardo Aranda – F. Bareiro (83′ A. Núñez).
Trener:  Francisco Arce

Widzów: 27 494

Dla Olimpii jest to 40. tytuł mistrza kraju, co oznacza start tej ekipy w przyszłorocznej edycji Copa Libertadores. Oprócz piłkarzy Francisco Arce w przyszłorocznej edycji Pucharu Wyzwolicieli Paragwaj reprezentować będą Guaraní i najlepszy zespół obu turniejów pod względem punktowym (Apetura i Clausura 2015),  a także mistrz Torneo Apertura 2015 – Cerro Porteno.