Podsumowanie 28. kolejki Bundesligi

Za nami 28. kolejka niemieckiej Bundesligi. Czas na podsumowanie wyników oraz naszych bukmacherskich typów.

Hannover 96 1 – 1 Hertha Berlin

Tak jak można było się spodziewać, byliśmy świadkami wyrównanego spotkania na AWD – Arena, zakończonego podziałem punktów po trafieniach Schulza dla gospodarzy i Stockera dla gości. Ten wynik oznacza, że my kolejkę zaczynamy od dwóch celnych typów.

Typy:

– x2 (STS) 1,6 ∨

– 0-0 (STS) 1,65 ∨

Bayern Monachium 3 – 0 Eintracht Frankfurt

Ekipa Pepa Guardioli bez problemu poradziła sobie z Eintrachtem i pewnie zmierza po 25. tytuł mistrza Niemiec.  Pierwsze skrzypce wśród Bawarczyków grało trio Müller, Götze, Lewandowski, które coraz lepiej rozumie się na boisku i brak Robbena oraz Ribery’ego jest mniej widoczny niż przewidywano. „Lewy” tak jak zakładaliśmy zdobył gola – a nawet dwa. Polak mógł jeszcze skończyć z hat-trickiem, ale jego techniczne uderzenie trafiło w słupek. Frankfurt nie zdołał odpowiedzieć żadną bramką, więc również w tym przypadku dobrze obstawialiśmy.

Typy:

– Bayern: wygra do zera (STS) 1,95 ∨

– Lewandowski STRZELI (STS) 1,95 ∨

1.FSV Mainz 05 2 – 3 Bayer Leverkusen

Szóste zwycięstwo z rzędu drużyny Rogera Schmidta. „Aptekarze” prowadzili już 3:0, ale poprzez sprokurowanie dwóch rzutów karnych dopuścili do nerwowej końcówki. Gospodarzom zabrakło już jednak czasu na wyrównanie. Dzięki temu sprawdził się zarówno nasz bezpieczny, jak i ryzykowany typ i podobnie jak Bayer „wyjeżdżamy” z Moguncji z kompletem.

Typy:

– 2 (STS) 2,1 ∨

– 2-2 (STS) 1,6 ∨

Borussia Mönchengladbach 3 – 1 Borussia Dortmund

Starcie dwóch Borussii rozstrzygnęło się już właściwie w pierwszej połowie po golach Wendta i Raffaela. Po zmianie stron, gości dobił jeszcze Nordtveit. BVB stać było jedynie na honorowe trafienie, którego autorem był Gündogan. Nasze typy weszły tylko połowicznie, ponieważ w tym pojedynku padło zdecydowanie więcej bramek niż się spodziewaliśmy.

Typy:

– 1-1 (STS) 1,9 ∨

– -2,5 bramki (STS) 1,85 —

SC Paderborn 2 – 1 FC Augsburg

W ekipie Paderborn wróciły nadzieje na utrzymanie. Beniaminek przerwał serię sześciu meczów bez zwycięstwa i pokonał znacznie wyżej klasyfikowany Augsburg. Natomiast drużyna z Bawarii jest w dużym dołku i w tym roku zdobyła tylko 12 punktów.  Nie da się ukryć, że nie wierzyliśmy w przebudzenie podopiecznych Andre Breitenreitera. Pomyliliśmy się także w kwestii ilości bramek.

Typy:

– 2 (STS) 2,25 —

– -2,5 bramki (STS) 1,75 —

Schalke 04 Gelsenkirchen 0 – 0 SC Freiburg

Niespodzianka w Gelsenkirchen, gdzie miejscowe Schalke 04 nie potrafiło uporać się z będącym w dolnych rejonach tabeli Freiburgiem i tym sposobem prawdopodobnie straciło szansę na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Z kolei prezentujący ostatnio niezłą dyspozycję goście, mogli nawet wywieźć trzy punkty z Veltins Arena, ale Julian Schuster nie wykorzystał rzutu karnego. Ta przestrzelona „jedenastka” uratowała chociaż jeden z naszych typów, ponieważ obstawialiśmy, że Ralf Fahrmann zachowa czyste konto.

Typy:

– 1 (STS) 1,67 —

– Freiburg NIE STRZELI (STS) 2,25 ∨

Hamburger SV 0 – 2 Vfl Wolfsburg

Zgodnie z przewidywaniami „Wilki” wygrały w Hamburgu i momentami ta konfrontacja przypominała gierkę treningową, w której Bas Dost i jego koledzy bawili się piłką, a gospodarze tylko za nią biegali. Vfl prowadził już do przerwy, a w drugiej połowie przypieczętował wygraną i tym samym oba nasze typy okazały się trafione.

Typy:

2 (STS) 1,8 ∨

– 2/2 (STS) 2,7 ∨

1.FC Köln 3 – 2 TSG 1899 Hoffenheim

Mecz, w którym ważne role odegrali Polacy. Eugen Polanski zdobył swojego piątego gola w tym sezonie Bundesligi, a Paweł Olkowski dopuścił się faulu we własnym polu karnym i został wyrzucony z boiska przez sędziego. Ostatecznie przyjezdnym nie udało się dogonić wyniku i przegrali w Kolonii 3:2. Nie było remisu ani do przerwy, ani po końcowym gwizdku, a do tego piłkarze obu drużyn zaskoczyli nas swoją skutecznością, przez co my okazaliśmy się… nieskuteczni.

Typy:

– 0-0 (STS) 1,6 —

– -2,5 bramki (STS) 1,7 —

Vfb Stuttgart 3 – 2 Werder Brema

Dramatyczne spotkanie w Stuttgarcie i arcyważny komplet punktów wyszarpany przez „Die Schwaben” już w doliczonym czasie gry. Dzięki temu zawodnicy Huuba Stevensa opuścili ostatnią pozycję w tabeli i nadal mają szansę na uniknięcie pierwszej od 1976 roku degradacji. By nasze typy się sprawdziły zabrakło około 180 sekund, ale gospodarzy uratował Daniel Ginczek i niestety niedzielę kończymy z zerową skutecznością.