Podsumowanie 30. kolejki Bundesligi

Za nami 30. kolejka niemieckiej Bundesligi. Czas na podsumowanie wyników oraz naszych bukmacherskich typów.

1.FSV Mainz 05 2 – 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Dwa rzuty rożne w odstępie trzech minut rozstrzygnęły losy tej konfrontacji. Dwa razy w polu karnym gości dobrze zachował się środkowy obrońca Stefan Bell i piłkarze Schalke musieli wracać do Gelsenkirchen w kiepskich nastrojach, ponieważ środek tabeli bardzo się spłaszczył i ekipa di Mateo nie może być już pewna choćby miejsca dającego prawo gry w Lidze Europy. My w obu wersjach chybiliśmy i zaczynamy tę kolejkę podobnie jak zespól z Zagłębia Ruhry – z zerem.

Typy:

– X (STS) 3,2 —

– x2 (STS) 1,48 —

Borussia Dortmund 2 – 0 Eintracht Frankfurt

Trudno jest nawiązać walkę na Signal – Iduna Park jeśli oddaje się trzy strzały na bramkę rywala, a żaden z nich nie jest celny. Widać, że brak Meiera będzie doskwierał Frankfurtczykom i ostatnie cztery mecze mogą nie będą dla nich łatwe. Natomiast gospodarze zbliżyli się do upragnionego szóstego miejsca już na trzy punkty i gracze Kloppa już do końca sezonu będą się bić o europejskie puchary. Sprawdziły się nasze przewidywania odnośnie różnicy bramkowej na korzyść BVB, ale niestety drugi typ nie wszedł, dlatego że łącznie goli było poniżej 2,5.

Typy:

– Borussia (-1) (STS) 1,8 ∨

– +2,5/1 (STS) 1,6 —

Hamburger SV 3 – 2 FC Augsburg

Emocjonujące widowisko, pełne zwrotów akcji obejrzeli kibice zgromadzeni na Imtech – Arena w Hamburgu. Ostatecznie gospodarze odnieśli ważne zwycięstwo, a bohaterem został autor decydującego trafienia – Pierre Lassoga. Dzięki tym trzem punktom HSV wdrapało się na miejsce barażowe, ale na pewno podopieczni Bruno Labbadii nie chcieliby powtórki z poprzedniego sezonu, kiedy to tylko ilością bramek zdobytych na wyjeździe w Fürth uratowali się przed pierwszą historii klubu degradacją. Znowu tylko jeden typ okazał się trafiony, ale przynajmniej było to jasne już po pierwszej połowie.

Typy:

– 1-1 (STS) 1,85 ∨

– 1-1 (STS) 1,85 —

Hannover 96 1 – 2 TSG 1899 Hoffenheim

Czym różni się Bundesliga od polskiej ekstraklasy? Tutaj efekt nowej miotły nie działa i trzeba włożyć o wiele więcej pracy w to,  by drużyna wróciła na właściwe tory. Hannover poniósł ósmą porażkę w tej rundzie i jest jedyną ekipą, która w 2015 roku jeszcze nie wygrała. Trzeba jednak przyznać, że Hoffenheim długo się męczył i komplet punktów „Wieśniakom” zapewnił dopiero gol w 83. minucie, którego ładnym uderzeniem głową zdobył Schipplock. Dzięki tej bramce TSG nadal liczy się w walce o szóstą pozycję. 26 -latek uratował także oba nasze obstawienia.

Typy:

– 2-2 (STS) 2,0 ∨

– +2,5 bramki (STS) 1,6 ∨

1.FC Köln 1 – 1 Bayer Leverkusen

Niespodzianka na RheinEnergie Stadion, gdzie miejscowe „Kozły” urwały punkty rozpędzonym „Aptekarzom”. Bayer prowadził po trafieniu wprowadzonego po przerwie Juliana Brandta, ale na siedem minut przed końcem niefrasobliwość obrony gości wykorzystał Finne i doprowadził do wyrównania. Prawdopodobnie gdyby w 41. minucie Hakan Calhanoglu lepiej wykonał rzut karny, to nasze typy sprawdziłyby się w 100%, ale Turek uderzył źle z 11. metrów i piłkę bez problemu odbił Timo Horn.

Typy:

– 2 (STS) 1,75 —

– 2/2 (STS) 2,7 —

Vfb Stuttgart 2 – 2 SC Freiburg

Gospodarze po 27. minutach gry prowadzili już 2:0 i wydawało się, że zdobędą niezwykle ważny dla nich komplet punktów. Jednak gościom z Fryburga udało się podnieść w drugiej połowie i po dwóch golach Nilsa Petersena, mecz zakończył się remisem. Po tym spotkaniu żadna ze stron nie jest zadowolona, ponieważ Stuttgart wrócił na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a Freiburg nadal musi się obawiać o swój byt w Bundeslidze. My stawialiśmy na wygraną Vfb i do brakowało do tego tylko pięciu minut, ale już w 24. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Ginczek i chociaż w tej kwestii nie myliliśmy się.

Typy:

– 1 (STS) 1,85 ∨

– Ginczek STRZELI (STS) 2,7

Bayern Monachium 1 – 0 Hertha Berlin

Na wiele w sobotnie popołudnie pozwolili Bawarczycy swoim rywalom ze stolicy kraju. Bayern miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale dopiero pod koniec meczu zaczęło się to przekładać na sytuacje podbramkowe. Ostatecznie trafienie Schweinsteigera zadecydowało – jak się później okazało nie tylko o losach tej konfrontacji, ale także o obronie mistrzowskiego tytułu przez ekipę Pepa Guardioli. Jednak o tym piłkarze z Monachium dowiedzieli się dopiero na drugi dzień. Postanowiliśmy nie obstawiać wyniku, ponieważ nie było to zbyt opłacalne i w połowie nasze typy się sprawdziły. Berlińczykom nie udało się pokonać Manuela Neuera, mimo kilku dogodnych sytuacji, ale równocześnie mało kontaktu z piłką i zarazem niewiele szans na zdobycie gola miał Robert Lewandowski.

– Hertha NIE STRZELI (STS) 1,45 ∨

– Lewandowski STRZELI (STS) 1,8 —

SC Paderborn 2 – 2 Werder Brema

Broniący się przed spadkiem Paderborn zaczął z wysokiego C, ale nie zdołał utrzymać dwubramkowego prowadzenia i Werder dogonił beniaminka na 15 minut przed końcem. Taki wynik nie poprawia sytuacji gospodarzy, którzy już do końca sezonu będą grali o życie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Natomiast goście wciąż są w tej dużej grupie zespołów, które mogą jeszcze zająć szóste miejsce i wystąpić w przyszłym sezonie w eliminacjach do Ligi Europy. Nas kompletnie zaskoczył przebieg i końcowy wynik tego pojedynku. Byliśmy pewni zwycięstwa Bremeńczyków, ale ci sprawili nam niemiłą niespodziankę.

Typy:

– 2 (STS) 2,56 —

– 2-2 (STS) 1,85 —

Borussia Mönchengladbach 1 – 0 Vfl Wolfsburg

Gol Maxa Kruse w 90. minucie spotkania zmienił wiele rzeczy w tabeli Bundesligi. Dzięki niemu Bayern został ponownie mistrzem Niemiec, a Gladbach wróciło na trzecią pozycję i zbliżyło się na zaledwie cztery punkty do drużyny z miasta Volkswagena.  Długo nic na to nie wskazywało, ale okazuje się, że czekają nas jeszcze emocje związane z batalią o wicemistrzostwo. Zgodnie z naszymi prognozami wynik był oscylował wokół remisu i już po pierwszej części gry nasz typ z podwójną szansą się sprawdził. W drugiej opcji również trafiliśmy, ponieważ oba zespoły raziły nieskutecznością i tylko wspomniany Kruse trafił do siatki.