Polska U19 z trudem ograła Maltę [Wideo]

Darmowe Stadion

Po porażce z Portugalią Polska U19 mierzyła się z Maltą U19. Jak to zwykle bywa w naszej reprezentacji, mecz wydający się formalnością okazuje się być nie lada wyzwaniem. Polska ostatecznie wygrała 2:0, ale nie obyło się bez problemów.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Jak nie zaczynać meczu

Młodzieżowa reprezentacja Polski mecz ze słabszym rywalem zaczęła w najgorszy możliwy sposób. Już w 22. minucie nasza reprezentacja otrzymała czerwoną kartkę. Dwa żółte kartoniki obejrzał Wiktor Matyjewicz. Podczas pierwszej połowy mogliśmy obejrzeć sporo ekstraklasowych zagrań (oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu) i to nie tylko w wykonaniu naszych rywali. Na nasze szczęście Malta nie potrafiła wykorzystać wypracowanych okazji, dlatego do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Wymęczone zwycięstwo

Druga połowa mogła się zacząć od zimnego prysznica. Wymianę piłki w naszym polu karnym próbowała wykorzystać Malta. Szybko przechwyciła futbolówkę, ale zawodnik rywali chybił w stuprocentowej sytuacji.

W 59. minucie pod polem karnym Malty powstało olbrzymie zamieszanie. Najlepiej odnalazł się w nim Igor Strzałek. Zawodnik Legii Warszawa był w dobrym miejscu o dobrym czasie i z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali, otwierając wynik rywalizacji.

Chwilę później Malta otrzymała czerwoną kartkę, a Polska jeszcze przed końcowym gwizdkiem podwyższyła prowadzenie. Autorem bramki na 2:0 był Tomasz Pieńko. Polska 9 lipca zmierzy się z Włochami i jeżeli chcemy awansować, to niezbędny jest komplet punktów.