Portugalia: O Clássico dla „Smoków”

W hicie 5. kolejki portugalskiej Primeira Liga Porto po golu André André pokonało Benficę 1:0. Widzowie zgromadzenie na Estádio Do Dragão na zwycięskiego gola wychowanka Porto musieli czekać do 86. minuty gry.

Starcie jak na klasyk przystało obfitowało w twardą grę i aż osiem żółtych kartek. Pierwsza część gry to przewaga Benfiki i pojedynek Konstantinosa Mitroglou z Ikerem Casillasem, z którego górą obronną ręką wyszedł były gracz „Królewskich”. W 35. minucie po starciu Maxi Pereiry z Jonasem doszło do szarpaniny zakończonej żółtą kartką dla Urugwajczyka. Po przerwie obraz gry uległ zmianie i do zdecydowanych ataków przystąpili gracze Porto. Niemal zaraz po rozpoczęciu gry w słupek po dośrodkowaniu Andre Andre trafił Aboubakar. Niedługo później ponownie Vincent Aboubakar zagroził bramce Júlio Césara, ale najpierw dobrze interweniował Brazylijczyk, a dobitka Kameruńczyka była nieskuteczna. Decydująca akcja miała miejsce w 86. minucie gry, kiedy rezerwowy Silvestre Varela popisał się fantastycznym zagraniem do Andre Andre. Pomocnik gospodarzy wykorzystał sytuację „sam na sam” i zapewnił „Smokom” zwycięstwo. Była to pierwsza wygrana 1:0 Porto w O Clássico przed własną publicznością od sezonu 1992/93.

FC Porto – SL Benfica 1:0 (0:0)

1:0 André André 86′