Prawdziwa bomba Calhanoglu z rzutu karnego w finale Pucharu Włoch! [WIDEO]

W środowy wieczór poznaliśmy triumfatora Pucharu Włoch sezonu 2021/2022. Zwycięstwo świętują piłkarze Interu, którzy pokonali Juventus po dogrywce 4:2. W drugiej połowie starcia do rzutu karnego, który dawał mediolańskiej ekipie wyrównanie, podszedł Hakan Calhanoglu. Turecki pomocnik pokazał nerwy ze stali, wykonując perfekcyjną jedenastkę.

Inter wyszedł na prowadzenie już w 7. minucie po trafieniu Barelli. Zespół z Turynu od razu próbował doprowadzić do wyrównania, ale ta sztuka udała się „Starej Damie” w drugiej połowie, a konkretniej w 50. minucie za sprawą bramki Alexa Sandro. Chwilę później Juventus wyszedł na prowadzenie, gdyż do siatki trafił Vlahović.

Fenomenalny rzut karny Calhanoglu

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Inter otrzymał rzut karny, a do jedenastki podszedł Hakan Calhanoglu. Turecki pomocnik popisał się fenomenalnym uderzeniem.

W związku z tym, iż było 2:2, doszło do dogrywki. W dodatkowym czasie gry lepsi okazali się gracze Interu, którzy ostatecznie triumfowali 4:2.