Real Madryt kupuje wielki talent. Cena – 45 mln euro

Vinicius Junior wybrał Real Madryt

Real Madryt wygrał z Barceloną wyścig o względy Viníciusa Juniora. Młody Brazylijczyk wybrał klub ze stolicy Hiszpanii, a „Królewscy” są gotowi wyłożyć naprawdę ogromne pieniądze. Podstawowa kwota to 45 milionów euro, ale umowa ma zawierać jeszcze dodatkowe bonusy, więc cała operacja może sięgnąć nawet 61 milionów. Zaufany portal Globo Esporte jest przekonany, że sezon 2018/2019 Vinicius spędzi już na Santiago Bernabeu. 

Vinicius ma zaledwie 16 lat i w Brazylii uchodzi za największy talent od czasów odkrycia Neymara. Starszy rodak jest z resztą jego idolem, a styl gry, budowa ciała i pozycja na boisku pozwalają dostrzegać między nimi kolejne analogie. O zainteresowaniu największych klubów dzieciakiem z kraju kawy głośno zrobiło się kilka miesięcy temu, gdy o względy Viniciusa zaczęli zabiegać działacze Manchesteru United, Barcelony i Realu Madryt. O całej sytuacji pisaliśmy tutaj. Faworytem wydawali się Katalończycy, którzy mieli asa w rękawie – Neymara. Barcelona wykorzystała jedną ze swoich największych gwiazd i skłoniła ją, by za pośrednictwem mediów społecznościowych pochwaliła młodszego kolegę i życzyła mu powodzenia w dalszej karierze. Życzenia od idola musiał być dla młodego chłopaka sporym przeżyciem, ale mimo tych działań Vinicius Junior zdecydował się na Real Madryt.

Ciągła presja wywierana przez „Barcę” zmusiła Florentino Pereza do zdecydowanych ruchów. W kontrakcie zawodnika znajduje się klauzula wykupu za 30 milionów euro, ale „Królewscy”, by mieć pewność pomyślnego zakończenia tego transferu, zgodzili się zapłacić więcej. Barcelona namawiała zawodnika do zerwania umowy z Flamengo, za co miała mu zaoferować 25 milionów euro bonusu oraz pensję na poziomie siedmiu milionów rocznie. To nie przekonało głównego zainteresowanego, bo według Globo Esporte warunki finansowe zaproponowane przez Real są na jeszcze wyższym poziomie.

Real datuje finalizacje transakcji na lipiec 2018 roku, kiedy Vinicius stanie się pełnoletni i bez problemów będzie mógł się przeprowadzić do stolicy Hiszpanii. Dużym ułatwieniem w przeprowadzeniu tego transferu jest fakt, że Flamengo posiada całość praw do swojego piłkarza, więc uda się uniknąć problemów, jakie napotkała Barcelona podczas sprowadzania do siebie Neymara.

Vinícius  Juniordo w tym sezonie został mistrzem, najlepszym zawodnikiem oraz królem strzelców reprezentacyjnych rozgrywek U-17 w Ameryce Południowej. Filmy będące kompilacją jego najbardziej efektownych zagrań cieszą się w Brazylii olbrzymią popularnością. Styl gry i forma piłkarza pozwala na regularne tworzenie kolejnych zbitek – przedstawiamy jedną z najnowszych.

Komentarze

komentarzy