Sensacja! Ukraina wyeliminowała Francję z Euro U21 [Wideo]

Mudryk

Jeden z faworytów do wygrania Euro U21 – Francja, pożegnał się z turniejem już w ćwierćfinale. Katem trójkolorowych okazała się Ukraina. Na boisku błyszczał piłkarz Chelsea – Mudryk, który wywalczył rzut karny i popisał się kapitalną asystą.

Popis Mudryka w pierwszej połowie

Francja była zdecydowanym faworytem w tym meczu i jako pierwsza objęła prowadzenie. W 19. minucie ładną akcję Trójkolorowych sfinalizował Cherki. Następne minuty to popis Mudryka i dublet Sudakova (przyjaciół z dzieciństwa). Po pół godzinie gry piłkarz Chelsea wywalczył rzut karny po tym jak sfaulował go Kalulu. Z jedenastu metrów nie pomylił się Sudakov. Tuż przed przerwą Mudryk popisał się kapitalną asystą. Zagrał długą piłkę w idealnym momencie do Sudakova, a zawodnik Szachtara wykorzystał sytuacje sam na sam.

Bezradni Francuzi

Jedni z faworytów do wygrania całego turnieju byli kompletnie bezradni w drugiej połowie. Ukraińcy bardzo dobrze przerywali ich ataki, a Francuzi nie potrafili stworzyć żadnej stuprocentowej sytuacji. Pod koniec meczu do siatki trafił Wahi, ale bramka została anulowana po analizie VAR. W 86. minucie Trójkolorowych dobił Artem Bodnarenko, ustalając wynik spotkania na 1:3. W półfinale Ukraina zagra z Hiszpanią, z którą zremisowała w fazie grupowej.